20 opowiadań, Czechow

literatura rosyjska opowiadania
klasyka
literatura rosyjska opowiadania

Na półkach: , , , ,

Wiele razy uśmiałem się z opowiadań Czechowa., ale nie którre z nich zestarzały sie. Stąd też ocena 6/10.

Oto będzie moja opinia na temat 20 opowiadań pióra A.Czechowa.

To w jaki sposób pisał rosyjski autor zapadnie mi na długo w pamięci. Ciekawie opisane pewne sytuacje, każda inna, coś wspaniałego! Dużo humoru i rąbek zaledwie inteligencji wielkiego moim zdaniem dramatopisarza z terenów Rosji.

Anton Czechow zdawał sobie sprawę, że nie może napisać o niesprawiedliwości w...

Ostatnimi czasy odsłuchalam sobie całkiem sporo opowiadań Czechowa na portalu "Wolne lektury". Wszystko krótkie formy, za którymi nigdy nie przepadałam. Ale to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Zaryzykowałam. I jeśli coś mnie zdziwiło to całkiem współczesny, prosty język i współczesne ludzkie problemy. Dziewiętnastowieczny pisarz, a pisze tak, jak ja mogłabym napisać o...

Czechow, maestro portretów codzienności.

Proza Czechowa jest jak łyżeczka ambrozji wśród zalewu zupek instant. Haust świeżego powietrza w dalekobieżnym w lipcu.
To miniatury, bo „zwięzłość jest siostrą talentu”. Kilka stron w zupełności starczy, by oddać kadry dnia szarego zjadacza chleba. I to w jakim stylu!

Akcja „Aptekarzowej”, „Człowieka w futerale”, „W biurze...

klasyk, klasyk i do tego jaki śmieszny

Jakby czas się zatrzymał. Postaci namalowane przez Czechowa dawno temu tak aktualne, spotykane teraz w XXI wieku.
Zmieniają się krajobrazy, architektura, moda, komunikacja, przepływ informacji a wnętrze człowieka podobne, jego postawy, wybory. To mnie najbardziej zdumiało w każdym z opowiadań, które niemalże jak obraz Czechow odsłania czytelnikowi.
Niesamowity wybitny...

• Ebook
  • 2018
  • Legimi
  • Rosja
  • 2016
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki 20 opowiadań, Czechow