Życie, wszechświat i cała reszta

Douglas Adams Wydawnictwo: Albatros Cykl: Autostopem przez Galaktykę (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Life, the Universe and Everything
2006-01-01
1995-01-01
Data 1. wydania:
1982-09-13
Paweł Wieczorek
Albatros
Life, the Universe and Everything
Autostopem przez Galaktykę (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2006-01-01
Paweł Wieczorek

Poprzednie części wnosiły coś nowego, tutaj już mam wrażenie, że się to trochę przejadło.

Poprzednie części bardzo mi się podobały a ta część jeszcze bardziej. Także wszyscy chętni na podróż poprzez bezkres galaktycznego chaosu , biorą książki w dłoń , zarzucają ręcznik na ramię i cieszą się na kolejną fantastyczną podróż.
Polecam

Bardzo przeciętna książka. Męczyłem się czytając, niestety.

Kolejny aubiobook z serii ;)

Troszeczkę słabsza niż poprzednie części, ale nadal bardzo przyjemnie się ją czytało.

EDIT. Po przeczytaniu czwartej i piątej części jednak obniżam ocenę

Im dalej w las, tym niższe oceny. Nie dlatego, że historia nie jest dobra. Po prostu wyczerpał się zachwyt nowością, ironia zaczyna trochę denerwować, a absurd robi się zbyt absurdalny. Wciąż to ciekawa lektura i miła rozrywka. Ja zrobiłam błąd, czytając tom za tomem. Warto zrobić sobie odstępy mniędzy kolejnymi częściami, aby zatęsknić za tego typu humorem.
P.S. W tym...

Znacznie lepsze od drugiej części, momentami nawet od kultowej pierwszej. Końcówka nieco chaotyczna, wydaje się, jakby była pisana na szybko.

"Planeta ta ma - a raczej miała - pewien problem polegający na tym, że większość mieszkających na niej ludzi była przez większość czasu nieszczęśliwa. Proponowano wiele rozwiązań tego problemu, ale prawie każde z nich opierało się głównie na ruchach małych, zielonych papierków, co jest dosyć dziwne, bo w końcu to nie małe, zielone papierki były nieszczęśliwe."
~Douglas...

Trzecia część "Autostopem przez galaktykę" podobała mi się dużo bardziej niż druga, choć mniej niż rewelacyjna pierwsza część. Spodobał mi się motyw szarozielonego kosmity, którego celem życiowym jest wyszydzić każdego, wątek Agrajaga i sztuczkę z lataniem.

Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać w ziemię i nie trafiać w nią.

"Błędem jest wierzyć w to, że każdy...

Nie dam rady przeczytać więcej... Skończyłam na 48%

Dyskusje