Pięć i pół (5 1/2)

Janusz Głowacki Wydawnictwo: Świat Książki utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Świat Książki
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2007-05-01

Znałem pana Janusza z widzenia. W sensie takim, że widywałem go tu i ówdzie w mediach i biorąc pod uwagę to co mówił było naprawdę duże prawdopodobieństwo że mamy podobne spojrzenie na świat i podejście do niego. Był to po prostu człowiek z mojej bajki i to było przyczyną sięgnięcia po tę książkę. Pozostawało jeszcze pytanie czy ów człowiek z mojej bajki miał pióro i...

Dramaty pisarza, które są bardzo mocne w wyrazie. Nie ma miejsca na półśrodki. Wszystko opisane dosadnie i bez krążenia wokół tematu. Najbardziej w pamięć zapadła mi sztuka pt. Kopciuch. Jest nożem dla systemu totalitarnego. Bardzo prowokująca, ciekawa, nie pozostawia czytelnika obojętnym. O to przecież chodzi.

Powrót po wielu latach (ostatnie w LO) do czytania dramatów bardzo udany. Świetne te utwory, jeden lepszy od drugiego. A udało mi się tę książkę kupić za całe 9,99 zł :) Świetny interes zrobiłem :D

Na półkach: , , , ,

Nie mogę oceniać autora, bo jak na razie przeczytałem pięć (i pół) jego tekstów, ale mogę za to z czystym sercem powiedzieć, że Głowacki zaczyna zajmować coraz ważniejsze miejsce w moim teatralnym kanonie.

Jak każdy zbiór, książka ta ma słabsze momenty, nie wszystkie ogniwa tego emigracyjnego łańcucha wydarzeń i postaci są równie silne, ale jako czytelnik podświadomie...

Czwarta siostra 6/10
Kopciuch 5/10

Genialne dramaty: Kopciuch, Czwarta Siostra, Polowanie na karaluchy. Trochę gorzej czytało mi się Antygonę w Nowym Jorku. Antygona dostałaby 4 gwiazdki, gdybym mogła to rozdzielić.

• Chcę w prezencie
  • 2011
  • Do kupienia
  • Literatura polska
  • Literatura piękna PL
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pięć i pół (5 1/2)

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...