Moje serce i inne czarne dziury

Nominacja w plebiscycie 2016
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dojrzała powieść o depresji

21 Link do recenzji

Ciekawa książka, bohaterka ma interesujący pogląd na świat, a akcja dosyć szybko się toczy. Polecam

Na tę książkę czekałam bardzo długo i powiem szczerze rozczarowałam się nią. Liczyłam po tytule i opisie czegoś mocniejszego niż było. Daje 6/10 gdyż sama książka w sobie nie była zła. Jako całokształt podobała mi się, ale no spodziewałam się czegoś lepszego po niej.

Porusza ona ważne kwestie jakimi są samobójstwo i depresja wśród nastolatków.
,,Spotykają się po to by razem umrzeć”
Wywołuje skrajne emocje od śmiechu po smutek. Zawsze jest promyk nadziei, nawet jak stoimy nad przepaścią. Niezwykle dojrzała książka, która w lekki sposób przekazuje tak ważną lekcje. Aysel, która idzie przez życie z przyklejoną łatką córki mordercy oraz...

Moje serce i inne czarne dziury – Jasmine Warga
Recenzja również na mojej stronie:

Depresja jest powszechnym i poważnym problemem wśród młodzieży. Ja również swego czasu przeżywałem czarne chwile. Dlatego dobrze jest czasem przeczytać książkę, której temat zagłębia się w tym zagadnieniu.

Szesnastoletnia Aysel jest zmęczona...

Książka o odnajdywaniu siebie. Myślę, że nawet nie odpowiedzi albo sensu, ale po prostu siebie i powodów, które nie muszą być wygórowane.
Depresja to choroba współczesna, a ta historia doskonale oddaje istotę posiadania rodziny, bliskości i poczucia, że mamy z kim rozmawiać. Skłoniła mnie do rozmyśleń o prostych sprawach. Naprawdę cudowna książka.

To słodko-gorzka historia o nastolatkach, którzy nie potrafią poradzić sobie z problemami i planują wspólnie odebrać sobie życie. Aysel kocha fizykę (bardzo zręczne nawiązanie w tytule :) ) i muzykę klasyczną, Roman jest (a przynajmniej był wcześniej) zapalonym koszykarzem. Każde z nich przeżywa swoją tragedię.

Po resztę opinii zapraszam na blog...

„Moje serce i inne czarne dziury” to książka, która daje nadzieję i leczy poranione serca. Jest jak najlepszy przyjaciel, który zjawia się w najtrudniejszym momencie.

Cóż...napisze, że nijak nie uleczyła mojego serca (Istnieje też możliwość, że po prostu nie było co leczyć) ani nie poczułam się, jak bym miała za towarzystwo najlepszego przyjaciela. Książka nie urzekła...

Ona - która chce zakończyć swoje życie i On - który nie umie żyć z poczuciem winy, spotykają się na stronie dla samobójców. Co z tego wyniknie i czy dzięki nowej znajomości zmienią zdanie?

Mnie osobiście nie podeszła ta historia. Owszem, samobójstwa nastolatków są interesującym tematem, ale styl tej książki, zachowania bohaterów i przebieg akcji nie do końca mi przypasowały.

Aysel jest oceniana przez pryzmat tego co zrobił jej ojciec. Jak można żyć dalej skoro własna matka cię unika, a znajomi obgadują za plecami na każdym kroku i wytykają palcami. Ukojenie przynosi jej muzyka klasyczna i lekcje fizyki. Jednak to za mało by zmieniła swoje zdanie w kwestii popełnienia samobójstwa. Obawia się, że sama nie da rady tego zrobić więc szuka partnera...

Depresja. Chęć odebrania sobie życia.
Dwójka przyszłych samobójców spotyka się aby ustalić wspólny plan. Plan na samobójstwo. Czy plan wypali? Czy młodzi ludzie zginą? Czy coś ich ocali?

Dyskusje

1 493