Kup teraz - 11 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.46 zł

Wiedźma Jego Królewskiej Mości

Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Królewska wiedźma (tom 02) fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
Królewska wiedźma (tom 02)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-09-30

Po licznych perypetiach, które miały miejsce w części pierwszej, na pierwszy rzut oka wydaje się, że nasza bohaterka "otrzepała" się z nich i świetnie się ma. Niestety w Polanii a raczej w Krakowie znowu zaczynają się dziać dziwne rzeczy i Pierwsza Czarodziejka prowadzi w związku z nimi intensywne śledztwo.
Uff, akcja brnie do przodu. Fabuła nie powala na kolana swą...

Mam mieszane uczucia. Dobrze żarło, a bohaterka jest nawet fajnie asympatyczna. Ale pod koniec niby się wszystko wyjaśnia, a tak właściwie to nie wiadomo o co cho. Także tajemnica zacna, rozwiązanie 2/10.

Imię Wiele Pieśni jest zajebiste, szanuję

Niestety, książka znacznie słabsza od poprzedniej części. Autorka skupiła się tylko i wyłącznie na zajefajności głównej bohaterki, która niestety w pewnym momencie staje się nudna. Zwłaszcza, jeśli po raz n-ty czytamy, jaka jest niepokorna, jak łatwo wpada w gniew i że ma czarne włosy (serio, żałuję, że nie liczyłam, ile razy jest to podkreślane). Ale to nie wystarczy,...

Druga część jakby lekko bardziej napisana z wiatrem w piórze, trąci chaosem. Nie jestem pewna czy był to świadomy zabieg szaleństwa, który wynikał z fabuły.. Czy jednak czysty przypadek z pośpiechu.
Przynajmniej Sanika, nasza Pierwsza Czarownica ciągle taka sama. Sarkastyczna, impertynencka, mająca w...gdzieś.. wszystkich poza sobą. Wieczna buntowniczka.
Wydaje mi się, że...

O punkt wyżej niż pierwszy tom.
Lepiej poprowadzona fabuła.
Główna bohaterka trochę przyhamowała z marysuizmem (ale się go niestety nie pozbyła).
Styl autorki ewoluował, czyta się zdecydowanie płynniej i przyjemniej.

Podobało mi się,
Królestwo Polani z uniwersytetami gdzie wykłada się magię brzmi bardzo ciekawie, i fakt że historia dzieje się w Krakowie dodaje klimatu.

Ciekawa pozycja.

Zaczyna się standardowo: Polska jest królestwem, magia jest powszechna, na dworze króla jest stanowisko nadwornego czarodzieja/czarownika/maga.

Bohaterka nie jest typową czarownicą z opowieści, jest wredna i agresywna, walczy z wrogami i sojusznikami, ciekawa odmiana po wszystkich Odpowiedzialnych Czarownicach. Dodatkowy plus za przeszłość bohaterki,...

Na półkach: , , , , , , ,

Ta starsza, mroczniejsza magia

Druga część historii o królewskiej czarownicy z alternatywnego Krakowa stanowi smakowitą kontynuację powieści „Spalić wiedźmę”. Współczesne realia mieszają się tu z mroczną baśniowością.
(...)

Całość krótkiej recenzji w magazynie Esensja:

Rzadko się zdarza, aby drugi tom podobał mi się bardziej niż pierwszy. Tak było właśnie w tym przypadku. Intrygująco, wciągająco, a główna bohaterka jest niesamowita :) Pełna recenzja tutaj: https://felicjada.blogspot.com/2019/06/dylogia-o-wiedzmie-magdaleny.html

Nadal przyjemnie, nadal ciekawie ale czegoś jakby brakuje... Mnie zdecydowanie brakuje relacji i interakcji pomiędzy bohaterami. Bo co z tego, że trup ściele się gęsto, wszystkie rodzaje magii poznaliśmy już w pierwszym tomie, bohaterowie ciekawi na tyle, na ile ciekawe może być jednostka, która jedynie przypatruje się innym. Oczywiście mamy dobrze zarysowanych bohaterów...

• 2018
  • 2019