Czarownica

Okładka książki Czarownica Małgorzata Lisińska
Okładka książki Czarownica
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Tropiciel (tom 2) Seria: Bajki krasnoludzkie fantasy, science fiction
Tropiciel (tom 2)
Bajki krasnoludzkie
Genius Creations
2018-01-01
2018-01-01

No nie jest to arcydzieło. Niedokończona historia oraz bardzo męcząca narracja z perspektywy Likal w chwilach gdy wjeżdżał wątek niby trójkąta miłosnego bardzo mnie wymęczyły. Na szczęście Małgorzata Lisińska ma dużą lekkość w operowaniu grubiańskim humorem i za pomocą Sodiego wielokrotnie sprawiała mi masę frajdy jaka płynęła z czytania "Czarownicy".
Na duży plus również główny Złol tej powieści. W sumie szkoda, że tak rzadko się pojawiał, bo mógł jeszcze więcej namieszać w powieści. Sama historia też trzyma poziom, choć zajęło mi ponad 1/3 całości zanim się wciągnąłem.
Podsumowując, jeżeli komuś podobała się cześć pirlerwsza , to ta nie jest ani trochę gorsza. Mi się w miarę podobały.

Na duży plus również...

Druga część serii otrzymuje ode mnie gwiazdkę więcej, bo bardzo spodobało mi się jak autorka z lekkością wprowadziła większy lore, więcej postaci, wątków, jednocześnie wyznaczając mocny wątek główny, co odróżnia książkę od poprzedniej, która zdała mi się bardziej zbiorem opowiadań.
W drugiej części dowiadujemy się coraz więcej o pochodzeniu Likal, zaś Sodi i Yasa z przygodowych chędożców przemieniają się w odpowiedzialnych opiekunów walczących o swoje dziecię jak prawdziwe lwy (ale darmową pochędożką pogardzić to nadal grzech :).
Zdecydowanie fabuła zyskuje w tej części, nie tracąc nic z uroku pierwszej :)

Powieść staje się bardziej poważna, ze zbioru luźnych opowiadań zamienia się w jedną spójną historię. Jest sporo tajemnic, które powoli odkrywamy. Ujawnia się główny arcy-wróg. Jeszcze więcej seksu za to trochę mniej krasnoluda i jego humoru.

W "Czarownicy" denerwowało mnie to, że opowiadania były dość niespójne. Np. jest opowiadanie o Sodiem, Lykal i Yasie, którzy spotykają staruszkę i wszystko kręci się wokół tego, następnie jest kolejny rozdział i oczywiście inni bohaterowie (oczywiście ten rozdział zaczyna się od scen seksu😬). Dalej znowu czytamy o Yasie, Sodiem i Lykal, ale staruszki ani widu ani słychu i tak naprawdę nie wiadomo co tam się z nią zadziało.

Sporo w niej takich mniejszych i większych niedopowiedzeń. Jednak książka sama w sobie trzyma klimat, a dzięki Sodiemu dobrze się czyta😄

Ostatecznie okazało się jednak, że ta lektura nie była rozczarowaniem. Krasnoludy, elfy, syreny, przeróżnej maści wróżki, czarodzieje, czarownice, a nawet smok. To właśnie w fantasy lubię najbardziej. Akcja mnie wciągnęła i ciekawie się rozwijała. odrobina humoru i kilka pikantnych scen sprawiło, że książka okazała się całkiem przyjemną lekturą. Irytowało mnie tylko, że nie znam wcześniejszych losów bohaterów. I jeszcze drażniło to ciągłe wykorzystywanie kanonu baśni. Autorka nie tyle, korzystała z baśniowych wątków, co raczej wplatała je w fabułę niczym swoiste elementy scenografii.
Chętnie poczytałabym o innych przygodach bohaterów, choć nie na tyle, żeby intensywnie poszukiwać pozostałych tomów cyklu, chociaż gdyby tak wpadły mi w ręce, lub biblioteczny księgozbiór wzbogacił się o te pozycje z pewnością je przeczytam.

Znowu się nacięłam. Wprawdzie nazwisko autorki nic mi nie mówiło, jednak tytuł i interesująca okładka sprawiły, że bez zastanowienia wypożyczyłam tę książkę. Dopiero w domu przekonałam się, że to drugi tom cyklu. A w naszej bibliotece to jedyna pozycja autorstwa Małgorzaty Lisińskiej. W dodatku w jej dorobku jest sporo powieści obyczajowych i romansów, które niezbyt lubię....

W wyniku nieprzyjemnych wydarzeń Likal zapadła w coś na kształt magicznej katatonii. Sodi i Yasa szukają sposobów na pomoc młodej czarownicy. Nie mogą tego jednak zrobić tak po prostu - w międzyczasie muszą wpaść w mnóstwo kłopotów i odkryć różne dziwne, tajemnicze sprawy...
Książka trzyma w napięciu i ja od razu po skończeniu zaczęłam kolejny tom (dlatego zaciera mi się między nimi granica). Przygody trójki obdarzonych magią przyjaciół są bardzo wciągające i stanowią przyjemną odskocznię od rzeczywistości.

Bawiłam się równie dobrze jak przy poprzednim tomie. Świetna

Bawiłam się równie dobrze jak przy poprzednim tomie. Świetna

Oj nie potrafią kobiety w fantasy...
Zdecydowanie za dużo tych stworzeń smoki, syreny, trytony. Monotematyczność Sodiego zrobiła się naprawdę męcząca.

Oj nie potrafią kobiety w fantasy...

Lepsza część niż pierwsza :) Mniej gwałtów a więcej humoru ;) Lekkie, idealne na urlop

Bardzo przyjemna do słuchania.Szkoda, że zaczełam od drugiej części. Umkneła mi wiedzą o pierwszej.

Dodaj cytat z książki Czarownica