Zaszyj oczy wilkom

Marta Krajewska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Wilcza dolina (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
Wilcza dolina (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Kontynuacja cyklu na podobnym poziomie. Czyta się dobrze, choć miejscami książka jest "nierówna", akcja się gubi, zmienia się w "baśniowe romansidło". Poza tym jeszcze więcej demonologii, jeszcze więcej magii. Kto wsiąkł w Wilczą Dolinę na pewno po nią sięgnie. A potem - jak ja - będzie czekał na kolejną część.

Jak to się dobrze czytało! Brawo. Dawno nic mnie tak nie wyciągnęło.

"Zaszyj oczy wilkom" to bardzo dobra kontynuacja cyklu Martu Krajewskiej. Dynamiczna, zabawna, ze świetnie wykreowanymi bohaterami, których nie da się nie polubić. No i fabuła, która raz po raz zaskakuje.
Warto przeczytać!

Bardzo fajna kontynuacja pierwszej części :) Opowieść o słowiańskich wierzeniach, wilkołakach i miłości. Urzekło mnie, że tytuł jest tak istotny w treści książki :) Polecam jako dobra rozrywkę :) Zakończenie boskie, nie spodziewałam się tego co się stanie!

Zdecydowanie lepsza część od poprzedniczki. Fabuła bardziej dopracowana, płynniej się czyta. Dodatkowo autorka wprowadziła więcej humoru, a dialogi między bohaterami (w szczególności te romantyczne) już nie są aż tak ciężkie do czytania. Szkoda tylko, że nowe postacie niezbyt wiele wnoszą - a tajemnica z nimi związana jest banalnie przewidywalna. Postać Atry wzbudza we mnie...

Cieszę się, że nie zraziłem się tomem poprzednim i sięgnąłem po kontynuację. Mimo że książka powiela wiele wad swojej poprzedniczki to trzeba oddać autorce, że zdecydowanie lepiej prowadzi narrację , fabuła jest bardziej przemyślana i skupiająca uwagę czytelnika.

Lepsza od pierwszego tomu.

Marta Krajewska „Zaszyj oczy wilkom” - to opowieść z kręgu słowiańskiej fantasy; z ciekawą intrygą i pełnokrwistymi bohaterkami/bohaterami. Wilcza dolina jest światem osobnym, interesująco nakreślonym. Cieszy dbałość o detale – z dużym wdziękiem użyte, tak do budowy świata materialnego, jak i duchowego, a także codziennego języka. Fabuła jest konsekwentnie prowadzona, co...

Zdecydowanie lepiej mi się czytało niż część pierwszą. Fabuła jakby okrzepła, bohaterowie nabrali wyrazu. Duża dawka wiedzy o życiu prasłowian. Wielkim plusem jest świetna dawka humoru prezentowanego przez główną bohaterkę-opiekunkę Wilczej Doliny-Vendę.

Pierwszą książkę o Wilczej Dolinie czytało się całkiem przyjemnie i była na tyle zachęcająca, że niemal z marszu podszedłem do kontynuacji. Muszę przyznać, że dawno nic mnie tak nie pochłonęło.
Po pierwsze konstrukcja świata, nastrój i idealnie (według mnie) pokazana słowiańskość sprawiały, że czytanie było czystą przyjemnością - chociaż tego można było spodziewać się po...

Dyskusje

• Fantastyka