Detektyw Monk i dwie asystentki

Okładka książki Detektyw Monk i dwie asystentki Lee Goldberg
Okładka książki Detektyw Monk i dwie asystentki
Lee Goldberg Wydawnictwo: Rebis Cykl: Detektyw Monk (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Monk (tom 4)
Mr. Monk and the two Assistens
Rebis
2008-01-01
2008-01-01
Paweł Laskowicz
Monk asystentki detektyw

Okładka książki The Big Kahuna Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Big Kahuna Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Pursuit Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Pursuit Janet Evanovich, Le...
Okładka książki Skok Janet Evanovich, Lee Goldberg
Skok Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Job Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Job Janet Evanovich, Le...

Serial chętnie obejrzałam, choć wcale nie polubiłam tego detektywa-kretyna. Ani książkowy Monk, ani książkowa Sharona mojej sympatii również nie zdobyli, ale książkę się dość dobrze czytało

Ciekawa i barwna historia. Bardzo fajnie wrócić do czasów kiedy asystentką była jeszcze Sharona. Dwa różne charaktery to zdycydowanie dodatkowy, pozytywny element tej książki, który dodaje kolorytu.

1970

Ach, ten Adrian Monk! Inteligentny, potrafiący dedukować w sposób niedostępny dla wielu, dostrzegający i wiążący detale, a tak niezaradny życiowo, nieempatyczny, czasem zachowujący się jak rozkapryszone dziecko... Zaskakuje, czasem irytuje, lecz nie sposób go nie lubić. Atutem tej książki (poza bohaterem) są absurdalne sytuacje: dwie asystentki, podwójny gips dla zachowania równowagi, wybór: sprawiedliwość czy własny komfort, "parowanie" butów w sklepie obuwniczym itp. Dobrze zbudowana akcja. Plus za trudności z odkryciem mordercy.

Z każdą kolejną częścią coraz lepiej mi się czyta, z takim samym nienasyceniem jak Sapkowskiego czy Kinga. Jednak nie wiem ile w tym jest wkładu pisarza a ile mojej fascynacji serialem i postacią Adriana, do którego pod pewnymi względami jestem podobny... jednak niestety tylko pod tymi złymi ;P
Sama wielowątkowość tej części sprawiła mi dużo radości i tym razem naprawdę miałem problem z odgadnięciem mordercy. Polecam

Sama wielowątkowość tej części sprawiła mi dużo radości i tym razem naprawdę...

Jak można nie kochać Adriana Monk'a? Ponownie świetnie się z nim bawiłam i z ręką na sercu przyznaję, że jest to najlepsza część jego przygód z jaką miałam do czynienia. Tym razem do końca nie wiedziałam kto jest mordercą, a zazwyczaj mi się to nie zdarza! Cudownie, że mamy okazję poznać bliżej poprzednią asystentkę Sharonę. W książce pojawia się kilka morderstw i o wiele więcej znaczących postaci niż w poprzednich częściach. Cudownie bawiłam się z Monki'em, myślę że po przeczytaniu tylu jego przygód śmiało mogę powiedzieć, że kocham go z całego serca, kocham wraz z jego fobiami, które często zauważam u siebie. Jeśli ktoś szuka leciutkiej i przyjemnej książki, przy której będzie się śmiał i uśmiechał na każdej kolejnej stronie i która będzie odpowiednia zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników - trafił w dziesiątkę. Polecam serdecznie!

naprawde uwielbiam Monka:))

naprawde uwielbiam Monka:))

Czuć, że to niewykorzystane fragmenty scenariusza. Bardzo mocno przypomina odcinek, gdy Sharona wróciła a jej wujek został zamordowany. Wtedy poznała się z Natalie - w książce znów poznaje się z Natalie. Nawet niektóre dialogi są praktycznie identyczne. Albo to miał być ten odcinek, ale potem go przerobiono a niewykorzystane pomysły dano do książki, albo na odwrót. Niemniej jednak - przyjemna pozycja.

1970

Jak zwykle książka napisana z humorem, wybijającym się z każdej strony.A czasem pojawia się pomiędzy taki absurd sytuacyjny, że czytelnik zaśmiewa się do rozpuku. Detektyw Monk świetnie narysowany - z rozterkami czy pomóc byłej asystentce czy też zachować naturalny porządek świata z Trevorem za kratkami.
Już nie mogę się doczekać, by sięgnąć po kolejną powieść z ukochanym przez telewidzów detektywem.

Już nie mogę się doczekać, by sięgnąć po kolejną powieść z ukochanym...

Czyta się tak samo przyjemnie jak ogląda serial. Można się nieźle uśmiać.

Czyta się tak samo przyjemnie jak ogląda serial. Można się nieźle uśmiać.

Trochę szkoda było mi tych asystentek... Obu. Poza tym, jak zwykle ciekawie.

Trochę szkoda było mi tych asystentek... Obu. Poza tym, jak zwykle ciekawie.

• Detektyw Monk
  • Kryminały