Dobrego złodzieja przewodnik po Paryżu

Okładka książki Dobrego złodzieja przewodnik po Paryżu Chris Ewan
Okładka książki Dobrego złodzieja przewodnik po Paryżu
Chris Ewan Wydawnictwo: Amber Cykl: Charlie Howard (tom 2) Seria: Kryminał z klasą kryminał, sensacja, thriller
Charlie Howard (tom 2)
Kryminał z klasą
The Good Thief's Guide to Paris
Amber
2008-07-15
2008-07-15
Sławomir Kędzierski
Paryż Charlie Howard kradzież obraz

Od samego początku protagonista — pisarz kryminałów i włamywacz w jednym — mi podpadł. Biadolił nad sobą i biadolił. Że nie powinien zgadzać się na tę akcję, że tym bardziej nie powinien robić tego po pijaku... No cóż, skoro nie powinien, to dlaczego się zgodził? Nikt mu ręki nie wykręcał. Na artretyzm też narzekał. Może to znak, że najwyższy czas na złodziejską emeryturę? W każdym razie — włamywacz po pijaku wrąbał się w kłopoty. Dlaczego niby powinnam mu współczuć?

Do tego irytował mnie dziwnymi decyzjami. Proponowana robota śmierdzi mu pod niebiosa, więc komu zwierzy się ze swoich wątpliwości? Paserowi, który mu tę pracę naraił? Ależ nie, zadzwoni do swojej agentki literackiej i to jej ze szczegółami opowie, jakie widzi problemy z włamaniem. A potem i tak nie posłucha, chociaż kobieta mu dobrze radzi. Coś mi to pachnie wciskaniem na siłę wątku romansowego do kryminału.

Więcej szczegółów tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2020/01/dobrego-zodzieja-irytujacy-bohater.html

Zbyt naciągana fabuła i motywy postępowania części bohaterów, ale czyta się szybko i momentami ciekawie.

Super lekki wciągający kryminał,z dodatkiem humoru ,zagadki.I znów nic nie jest proste. Nowe zlecenie nic wielkiego - tak by się zdawało....Polecam coś dla relaksu :-)

Tak wciągającego kryminału z wartką akcją i dobrym humorem dawno nie czytałam. Powieść Ewana jest jedyna w swoim rodzaju. Polecam! #lubimyczytac, #chrisewan, #dobryzlodziej, #kryminal, #dobregozlodziejaprzewodnikpoparyzu,

Kupiłam tę książkę na obozie żeglarskim, na targu tanich książek. Z początku nie miałam czasu żeby ją przeczytać, potem wróciłam z rejsu i jakoś o tej ksiażce zapomniałam.
Wzięłam ją jednak za granicę. Przeczytałam całą podczas podróży powrotnej i muszę przyznać - zawiodłam się.
Książka ma bardzo lekki język, ale niektóre opsiy były tam zagmatwane, że nic z nich nie rozumiałam.
Nic mnie ta książka nie nauczyła, nie skłoniła do żadnej refleksji, nie porwała... Dobrze, że i tak w aucie jadącym 16h jest mało do roboty, bo z żalem musiałabym stwierdzić, że zwyczajnie straciłam czas czytając tę książkę.

Zdecydowanie bardziej podoba mi się debiut.

Zdecydowanie bardziej podoba mi się debiut.

Niestety zupełnie mnie nie porwała.

Niestety zupełnie mnie nie porwała.

Niesamowicie przyjemnie się czyta tą serię. Fajnie napisana, lekkim językiem. Nie wiem czy nie podobała mi się bardziej, niż druga część 😊 myślę, że warto przeczytać.

• Kryminał
  • Kryminały