W pogoni za szczęściem

Okładka książki W pogoni za szczęściem Chris Gardner
Okładka książki W pogoni za szczęściem
Chris Gardner Wydawnictwo: Sonia Draga Ekranizacje: W pogoni za szczęściem (2007) biografia, autobiografia, pamiętnik
The pursuit of happyness
Sonia Draga
2007-01-01
2007-01-01
978-83-7508-004-9
Alina Siewior-Kuś, Dorota Kaczor
Ekranizacje:
W pogoni za szczęściem (2007)
biografia autobiografia

Ciekawa autobiografia autora. Jednak tylko pojedyncze fragmenty naprawdę poruszały.

Jego opowieść o trudnych czasach, która mnie przeraża ale to, co on wierzył w lepsze uratowało go samego. Wielokrotnie przeczytałem już jego hostorie i ponownie wracam bo odnajduję siebie w tym. Motywuje mnie jego słowa za każdym razem do działania i pracy nad sobą, że właśnie ja zrobię to do czego dąże nawet kiedy nikt nie będzie już we mnie wierzył.

Ciekawa biografia w optymistycznym tonie, ale sporo przeciągania i dłużyzn.

Ciekawa biografia w optymistycznym tonie, ale sporo przeciągania i dłużyzn.

Uwaga! ta książka ma mało co wspólnego ze świetnym filmem pod tym samym tytułem w którym występuje niejaki Will Smith w roli głównej. Rzadko się zdarza by film był lepszy od książki, a jednak...

Przestrzegam by nie sugerować się licznymi pozytywnymi opiniami pod tą książką, jak i tym bardziej nie sugerować się w/w filmem. Nie wiem co czytali inni użytkownicy tego portalu. Jeśli nie wierzycie to na amazon.com pod tą książką rekomendowałbym najpierw przeczytanie opinii z 1 gwiazdką. Żałuję, że nie zrobiłem tego przed.

Bohaterem jest afroamerykanin, który przez pierwsze 2/3 książki opisuje swoją młodość, w której przede wszystkim biedaczyna ma problem ze swoją potencją. Przez co często dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami seksualnymi, fascynacją kobietami, nagłą erekcją + problemami z narkotykami, kłamstwami, kradzieżami... później dostajemy też opisy zdrady swojej poukładanej żony, którą w konsekwencji z nudy seksualnej rzuca dla innej... tym razem wyuzdanej z którą dokonuje 30-dniowego maratonu seksualnego... jak można się domyślić kobiecinę też rzuci, chociaż nie przeszkodzi to w zrobieniu z nią kolejnego dziecka. Dostaniemy również bufoniaste wywody autora o swojej wyjątkowości, jak i też... jego wyczuciu smaku ws mody...

Generalnie nadmienię, tylko, że autor nie widzi nic niesmacznego w swojej historii.

Motywacja, poszukiwania szczęścia, heroiczna walka by osiągnąć sukces..? tyle tego co kot napłakał, bo ginie w tych bzdurnych wynaturzeniach autora, które zajmują 3/4 książki. Mam też wrażenie, że autor zasłużył sobie na tą niedolę, która go spotkała. Niemniej pomogła mu gęba do obsługiwania klientów finansjery, chociaż mam wrażenie, że autor to po prostu typ korporacjusza cwaniaka, który zawsze chciał być kimś ale w sensie rozumianym jako mieć niż być.

Może już wystarczy i przemilczę dalsze wywody by się nie denerwować...

Pała! Nie polecam!

Inspirująca. Czytałam dawno temu, pamiętam że bardzo mi się podobała i chciałabym ją mieć na własność żeby czasem móc zaglądać.

Pokrzepiająca książka, o sile do życia, do trwania, do zapewnienia bytu sobie i dziecku. O tym jak można odbić się wręcz od dna... Polecam

Pokazuje, że można wyjść z każdego życiowego dołka.

Pokazuje, że można wyjść z każdego życiowego dołka.

Nie chciałam czytać tej książki, bo obejrzany film mnie zdołował. Ale... film widziałam, a książki nie przeczytam?
Przeczytałam i stwierdziłam, że książka jest świetnie napisana. Wzruszająca, ale bez przesady.

Czytałam ją kilka lat temu wiele razy, kilka razy oglądałam też film. Książka szalenie motywująca. Pokazuje także jak duży wpływ ma wiara rodzica we własne dziecko (matka Ch. Gardnera) i dążenie do celu pomimo przeciwności.

Książka, która opowiada niesamowitą historię człowieka, który pomimo wszystkich przeszkód jakie spotkał w swoim życiu, zwyciężył, osiągnął sukces. Czytając ją można naprawdę odzyskać nadzieję i wiarę w to, że wszystko jest możliwe i każdemu może się udać, ale trzeba mocno w to wierzyć.

• Biografie
  • 2009
  • 2010

Dodaj cytat z książki W pogoni za szczęściem