Blask Fantastyczny

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Light Fantastic
Świat Dysku (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
świat dysku Rincewid humor fantastyka Dwukwiat blask fantastyczny

O ile pierwszy tom czytało mi się ciężko to drugi już wchodził o wiele lepiej. Nie wiem co powiedzieć, była bardzo dobra ale Pratchetta się albo kocha albo nienawidzi. Ja się zakochałam i myślę że warto dać mu jeszcze jedna szanse jeśli nawet komuś nie podszedł pierwszy tom, bo może się okazać że Ty również się zakochasz

Drugi tom przygód Rincewinda zdecydowanie nie poprawia mojego odbioru ani bohatera, ani autora. Maga nie lubię, język powieści mnie męczy i nuży. Fabularnie - totalny misz-masz o niczym.

W stronę Dysku zmierza meteor, który może go całkowicie zniszczyć, a główny bohater jest jedyną nadzieją na ocalenie świata.

Straszna klisza, ale u tego autora nawet klisze są ze złota (i myślącej gruszy oczywiście).

Nie wiem czemu dopiero teraz wpadła mi w ręce ta książka. Świetnie w koncu wiedziec poczatki pewnych spraw po przeczytaniu większości ksiazek z cyklu Świata Dysk.

No cóż, Blask fanstastyczny to książka wyjątkowa. Dalsze losy Rincewinda, Dwukwiata i Bagażu są lekturą wymagającą. To nie jest książka, przez którą się płynie. Tu każde zdanie jest ważne, każde zdanie ma znaczenie, bo liczy się to, co możemy wyczytać pomiędzy wierszami.
Jest tu humor, ciekawe spostrzeżenia i mądrości życiowe.
Książka jest ponadczasowa, nie starzeje się,...

Tempo lektury miałam zabójcze. Ostatni raz tak szybko przeczytałam książkę podlotkiem jeszcze będąc ;) Dzięki, Panie Pratchett, że znowu poczułam, jak to jest :) Jeszcze nie uważam się za fankę, ale zaczynam się domyślać, jak bardzo musi boleć odejście takiego pisarza.

Fantastyczna lektura!!

Dla mnie to najgorsza książka jaką "czytałem" w życiu.
Sięgnąłem po nią ponieważ miałem ochotę na coś lekkiego w stylu sci-fi.
Kiedy doszedłem do piątej strony miałem wrażenie, że czytam dzieło gościa, który o 8 rano wyszedł z luster otrzymując kartkę i długopis.
Wolałbym oglądać samobój Thiago Cionka z ostatniego mundialu i jednocześnie słuchać despacito przez 2 miesiące...

Mam wrażenie, że to jaką radość z obcowania z Prachettem będziemy odczuwać, zależy od naszego nastawienia. Bo można go jednocześnie kochać i nienawidzić.

W "Blasku" jest jeszcze więcej zwariowanych pomysłów, nonsensów, żartów i wszystkiego pomiędzy. Autor "wali" nimi do nas z prędkością karabinu maszynowego. A z karabinem to już jest tak, że jak się strzela długą serią, to...

Co tu dużo mówić, książka jest na dobrą sprawę poprostu ciekawszą od poprzedniczki, kontynuacją "Koloru Magii".

11 617
    2 411