Ofiara broni

Okładka książki Ofiara broni Morgan Rice
Okładka książki Ofiara broni
Morgan Rice Wydawnictwo: Juvenile Fiction Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 8) fantasy, science fiction
Krąg czarnoksiężnika (tom 8)
Juvenile Fiction
2015-01-01
2015-01-01

Kolejna przeciętna książka, napisana w sposób, który sprawia tylko pogarsza jej odbieranie.
Przeskakiwanie co rozdział do innego bohatera tworzy warkoczyk opowieści, który niestety niepotrzebnie komplikuje narrację.
Mnóstwo myśli i przemyśleń poszczególnych bohaterów wypełnia kolejne strony, ale ponieważ są to przemyślenia strasznie naiwne, to ma się wrażenie, że lepiej gdyby ich nie było.
Opisy walk i potyczek brzmią jakby powstawały w generatorze o dość ograniczonym zasobie słów.
Utrzymuję zdanie, że pisane to jest niczym scenariusz brazylijskiej telenoweli z lat 90-tych, tylko trochę gorzej.

Nie lubię porównywać serii różnych autorów do siebie, lecz tym razem pokuszę się, żeby wspomnieć o serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana, która z początku wydała mi się bardzo podobna do tej Morgan Rice lub odwrotnie.

Pierwsza różnica to język. John Flanagan jest mężczyzną, a więc uchodzi on za lepszego znawcę sztuki wojennej i tego wszystkiego, co związane jest z bitwami, rycerzami i zamkami. Czytając jego książki czytelnik wie, iż autor zna się na rzeczy. Opisy bitew i walk Johna Flanagana dostarczają wiele emocji oraz zawierają ciekawe zwroty akcji oraz momenty, które zapadają w pamięć. Tego wszystkiego nie znajdziemy niestety u Morgan Rice.

Kolejna kwestia to fabuła. Mimo tego, że fabuła „Zwiadowców” jest mało skomplikowana, to jednak jest ona oryginalna i interesująca. Na fabułę całej serii składa się kilka pomniejszych historii i przygód Willa, podczas których czytelnik może obserwować zmianę bohatera. Do Willa czytelnik czuje sympatię już od pierwszych stron serii. Inaczej jest w przypadku Thora z „Kręgu czarnoksiężnika”, który nie został zbyt dobrze wykreowany.

Ostatnią kwestią, którą chciałabym poruszyć jest humor, który w „Zwiadowcach” obecny jest w każdym tomie. Nie jest on skomplikowany, ale wyważony i pomyślany w idealnym miejscu. U Morgan Rice tego nie ma, co nie ułatwia, ani nie umila czytania serii.

Każdy kolejny tom jak kolejny rozdział...

Każdy kolejny tom jak kolejny rozdział...

Jeszcze żadna z książek z tej serii mnie tak mocno nie irytowała jak ta. Wszystko było tak oczywiste, że aż bolało. I wszystko działo się jak po przysłowiowym sznurku. Niestety autorka upewniła mnie, że nie mam po co czytać opisów walk z potworami, opisów bitew (które stają się coraz nudniejsze),bo wiadomo jest, że wszyscy przeżyją (oczywiście główni, dobrzy bohaterowie).
Za kolejny tom biorę się tylko dlatego, żeby dowiedzieć się co się będzie działo z Thorem i kiedy w końcu Gwen zacznie tyć ;) bo to niezwykle ciekawy przypadek jest ;)

Książkę czyta się szybko i jest ciekawa. Zdecydowanie lepsza od poprzednich tomów. Polecam

Ta książka jest dobra,ale trochę za dużo mówią o tym honorze np. zaatakujemy ,ale zginiemy w honorze. Ta książka jest trochę przewidywalna jak walczą z potworami to wiesz że nie zginą.

• Mam Ebooka
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Ofiara broni