Gwiazda demonów

Okładka książki Gwiazda demonów B.V. Larson, David VanDyke
Okładka książki Gwiazda demonów
B.V. LarsonDavid VanDyke Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Star Force (tom 12) fantasy, science fiction
Star Force (tom 12)
Demon Star (2015)
Drageus Publishing House
2020-01-30
2020-01-30
Marcin Moń

Pierwsze dziewięć tomów to fajna, niezobowiązująca rozrywka - może i irytujące postacie, absurdalne decyzje i różne inne głupoty, ale to był fun. Ostatnie trzy wyglądają, jakby ktoś u góry powiedział: "zróbmy coś poważniejszego". I wyszło źle. Seria straciła głupkowatość i polot, stając się kolejną, niemrawą space operą, w dodatku jedną z gorszych. Szkoda. Będę miło wspominal pierwsze dziewięć, ale ostatnie trzy - udam, że to inna seria. ;)

Kolejne przygody w tomie 12 w sumie można skwitować refrenem ... ale to już było ... ;) . Trochę razi pewna infantylność i nierealność, chociaż wcześniej też była ale może teraz akcja i fabuła tak tego nie przykrywa ... ? Ogólnie kilka godzin lekkiej lektury polecam dla fanów i jak nie ma nic lepszego pod ręką :).

Z części na część coraz niższy poziom. Przeczytana z rozmachu i dla tego, że jest krótka. Jako seriia nawet się broni jako całkiem ok space operą, ale sama końcówka kiepsko odziera budowane przez wiele częci tajemnice. Polecam poczytać pierwszą część, ale do końca nie ma co iść.

Ostatnia część tej serii zamknęła sporo wątków, odpowiedziała na część pytań, które krążyły od wielu tomów (inne ignorując) i pożegnała bohaterów zostawiając furtkę na ewentualną kontynuację (do której chyba bym już nie podszedł).

Co można powiedzieć o ostatniej części? Wydaje mi się być bardziej spójna i uporządkowana, rasy kosmitów są dość interesujące (żałuję, że Demony nie zostały bardziej eksplorowane),ale niestety całość jest skrajnie przewidywalna. Nawet wielkie zwroty akcji były zasygnalizowane tak mocno, że kiedy do nich dochodziło to nie robiły wrażenia. Niestety postacie cały czas wydmuszkami, a relacje między ludzkie są spłaszczone do podstawowych emocji i zachować, z których najważniejszy jest seks(jak w całej serii).

Całościowo była to bardzo przeciętna lektura. Dokładnie tak samo, jak cała seria - można przeczytać, ale są lepsze opcje.

W końcu przeczytana.
Fajny koniec.
Dużo się wyjaśniło.

W końcu przeczytana.
Fajny koniec.
Dużo się wyjaśniło.

Kolejna porcja świetnej zbawy

Kolejna porcja świetnej zbawy

Zabili kurde Marvina! Bandyci jedni, oprawcy.

Znaczy nigdy za gościem jakoś nie przepadałem. Ale jak wam odpadnie nawet ten najczęściej bolący palec to się za nim tęskni, co nie? Mimo to jest przykro. Ciężko powiedzieć czy to kolejny cliffhanger czy koniec serii. Ale niezależnie, pod względem fabuły to niezła pozycja. Kilka wątków potencjalnie rozpoczętych, parę zakończonych.,

Zabili kurde Marvina! Bandyci jedni, oprawcy.

• Audiobooki
  • Sci-Fi
  • Star Force

Dodaj cytat z książki Gwiazda demonów