Nieznany ląd

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Drużyna (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Ghostfaces
Zuzanna Byczek
Jaguar
Ghostfaces
Drużyna (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zuzanna Byczek

Hal z drużyną przypomina pewien fakt, to nie znany Krzysztof dokonał największego odkrycia geograficznego. Świat bardzo przypominający nasz a jednocześnie tak różny w ludzkiej sferze. Drużyna dorasta i dojrzewa, smutek z radością się splata.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W stosunku do poprzednich książek z serii spadek formy.taki średniaczek.

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Kolejna część trzymająca najwyższy poziom, nie zawiodłem się.

Bardzo polecam tą książkę z serii - przede wszystkim jest to zamknięta całość, bez rozbijania na 2 książki.
Drugą sprawą jest po raz pierwszy trochę głębszy temat związany ze stratą bliskiej osoby (choć w pewnym momencie domyśliłem się, że takie rozwiązanie fabularne będzie występować) oraz pozytywne postacie przestają być niezniszczalne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowity tom, z jednej strony radosny, a z drugiej wzruszający. Poleciało kilka łez.. Autor mógł wymyślić inne rozwiązanie, nie takie typowe i najprostsze. Czuję się odrobinę rozczarowana, ale Czapla zasługuje na wysoką notę.

Dla mnie najbardziej przewidywalny tom tej serii. Przewidziałem każde rozwiązanie w tej opowieści: jak pojawił się jakiś problem, to od razu byłem pewny w jakim celu i czym się ów wątek skończy.
Nie pomyliłem się ani raz.
W sumie, to mi niespecjalnie przeszkadza. Albo się bierze Flanagana z całym dobrodziejstwem inwentarza, albo się go wcale nie bierze. Ja go kupuję, choć...

Jak do tej pory najlepsza część "Drużyny". W tej cześci Autor odszedł od charakterystycznej jak dla niego formułki - wszystko dobrze - kłopoty - bitwa - prawie przegrana - cud i zwycięstwo. To sprawiło, że i "Zwiadowcy" i "Drużyna" zaczęły mi sie nudzić. Tak więc ta część jest dla mnie miłą odmianą

Musze przyznać, że tego się nie spodziewałam.
Wybitnie rozegrane, wzruszający, piękny koniec, który mógłby być zakończeniem całej serii. Szczerze mówiąc, jeśli kolejna część okaże się być gorsza, po prostu wyprę ją z pamięci.
Po raz pierwszy od czasów dwunastu tomów Zwiadowców (nie uznaję dalszych części) autor stworzył wybitną postać kobiecą. Lydia jest okropna, bo to...

Dyskusje

• Fantastyka