Anioł Burz

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Prawo Milenium (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Angel of Storms
canavan magia anioł prawo milenium

Oficjalne recenzje i

Między światami

[ 3 ] Link do recenzji

Po dłuższej przerwie zdecydowałam się na przeczytanie kolejnego tomu cyklu Prawo Millenium Trudi Canavan i muszę przyznać, że nie żałuje tej decyzji.
Po Złodziejskiej Magii Anioł Burz okazał się bardzo przyjemnym zaskoczeniem. Jak po pierwszym tomie mogłam powiedzieć, że plusów i minusów jest mniej więcej po równo, tak w drugim plusy zdecydowanie przeważają. Nawet...

Zdecydowanie lepszy niż pierwszy tom. Po przeczytaniu Anioła zastanawiam się co przyświecało autorce przy pisaniu pierwszego tomu bo poza wypełnieniem go rozterkami młodej dzierlatki i nakreśleniu ram powieści nie wydarzyło się w nim nic sensownego. W drugim natomiast jest już lepiej. Jest magia, akcja, intrygi. Nie dorównuje to może poziomowi sagi o czarnym magu ale da się...

Osobiście uważam, że "Anioł Burz" jest lepsze niż "Złodziejska Magia". Rozwija wątki z pierwszej części, sprawia, że są bardziej zrozumiale. Świat jest bardziej zarysowany i poznajemy go lepiej. No i główni bohaterowie zaczynają nabierać charakteru

Nie można się oderwać. Naprawdę bardzo dobrze napisany cykl. Jedyne co mi nie pasuje, to szybkość z jaką niektóre wydarzenia miały miejsce. Sam świat stworzony jest naprawdę dobrze. Pomysł na język którym może się posługiwać świat był super rozwiązaniem. Polecam ten tom oraz zaczynam czytać koleiny.

5 lat po wydarzeniach z pierwszego tomu. Tyen naucza magii mechanicznej w Liftre - powszechnie poważanej szkole. Natomiast Rielle, wiedzie spokojne życie wśród tkaczy gobelinów w Schpecie. Poukładaną codzienność obojga bohaterów psuje pewna pogłoska: Raen, najpotężniejszy mag i władca wszystkich światów powrócił po długiej nieobecności. Co jeśli plotka okaże się prawdą?...

Niby dobrze się czytało, ale strasznie rozczarowująca końcówka. Naprawdę nie mam pojęcia jak można od tego pociągnąć jeszcze dwie książki.

Jak Raen nie wróci w kolejnej części, to czuję się oszukana przez Trudi, jeśli chodzi o czas jaki poświęciłam tej książce

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

I oto chodzi! Pierwszy tom był dla mnie rozczarowujący, tutaj p. Canavan zdecydowanie lepiej pociągnęła całą akcję. Są potężni magowie, bitwa, ukrywanie się buntowników i ciekawe zakończenie.
I tylko miłosne wstawki Rielle jakoś mi ciążyły.

Książkę polecam.

Tyene zostaje nauczycielem w szkole magii, a oprócz tego próbuje ożywić Velle, która jest opiekunką magicznej księgi, a właściwie jej uosobieniem. W tym czasie powraca groźny mag, uważany wcześniej za zmarłego, przejmuje władzę i doprowadza do wojny. Co się wydarzy, musicie sprawdzić.

Przyznaje się, męczyłam się cholernie z tym tomem. Przez pół książki zastanawiałam się co jest, cholera, nie tak. W końcu to do mnie dotarło. Mnie po prostu bohaterowie tej trylogii kompletnie nie interesują, ale zacznijmy od początku.
Minęło trochę cykli od wydarzeń z pierwszego tomu. Rielle i Tyen rozpoczęli nowe życia, w obcych krajach i... tak naprawdę pominięto...

Dyskusje

1 827