Anioł Burz

Okładka książki Anioł Burz
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Prawo Milenium (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-10-28
Data 1. wydania:
2015-11-05
Izabella Mazurek
canavan magia anioł prawo milenium

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Między światami

Link do recenzji

1441 60 133

Super! Bardzo mi się podobała historia. Co prawda niekiedy się nieco ciągnęła, ale fabuła i akcja ponownie była dużym zaskoczeniem. Niedługo zabiorę się za III tom, ale najpierw chwila odpoczynku od fantastyki, gdyż nie ma co mówić, że nie są to najłatwiejsze książki, choć w moim odczuciu są bardzo oryginalne oraz naprawdę bardzo dobre.

Na początku był szok że nagle z lokalnego miejsca akcji , zrobiło się wręcz globalne :D Można powiedzieć, że to na +.
Watęk Tyena wciąż lepszy niż Rielle, chociaż nie aż tak bardzo odbiegające oceną jak w 1 czesci, gdzie 90% historii riele to była "moda na sukces". Szok to była końcówka gdy sie okazalo ze jednak raen chcial celowo zabic rielle, caly czas myslalem ze to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kontynuacja historii dwójki niezwykłych magów. Kolejna odsłona ukazuje szerszą perspektywę świata magii. Pewne wątki ulegają rozwiązaniu ale zawiązują się inne, nowe. Nie wszystko przebiega tak jak tego oczekiwałem ale to chyba dobrze jeżeli autor potrafi zaskoczyć czytelnika.

Książka jest wciągająca i ma dużo akcji, jako fanka książęk Trudi Cavan, uwazam że kilka małych detali przegapiła.Ale i tak polecam jest o wiele ciekawsza niż pierwsza , zapraszam do czytania.

W porównaniu do pierwszej części Prawa Millennium, ta troszkę się dłużyła, choć były i momenty wartkiej akcji. Kilka nieoczekiwanych zwrotów i zakończenie sprawiło, że od razu sięgam po następny tom.

Nieco ponad miesiąc temu przedstawiłem moje zdanie odnośnie pierwszej części. W drugim tomie, autor całkowicie porzuca postacie drugoplanowe (poza głównym "czarnym charakterem"). Mamy więc do czynienia z nowymi miejscami, nowymi osobami, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że pierwsza odsłona Prawa Milenium mogłaby się ograniczyć dom kilku rozdziałów i stanowić wstęp w...

Czas zajrzeć, co porabia Tyen Ironsmelter. Dawać jego teczkę, ale już. Hmmm. No. Hmmm. Z tego, co tu czytam, nikomu niczego nie ukradł. Nawet naucza magii. No, w sumie jest w porządku. Ale, ale. Chwila, chwila. Czyżby złamał prawo o zakazie nauczania magii? Oj, nieładnie. I co jeszcze? Że co? Jakoś nie mogę uwierzyć.
No dobra. Sprawdźmy Rielle Lazuli. Poproszę teczkę! W...

Całkiem ciekawa, ale trochę trudno się wciągnąć.

Książka ciekawa, ale stanowczo bym ją skróciła, niektóre wątki nic nie dają, strasznie wydłużają, a naprawdę dobrą akcję zmieści się w 1/3 książki.

Drugi tom bajeczki jeszcze lepszy.
Uniwersum stworzone przez Autorkę książki jest jeszcze lepiej zdefiniowane, jest bardzo oryginalne i niepowtarzalne. Przyznam, że to bardzo utalentowana pisarka o wielkiej wyobraźni i wydaje się, że rozwija się. Niniejsza seria „Prawo Milenium” to milowy krok do przodu wobec wcześniej napisanych książek, z którymi się zetknąłem.
Podteksty...

2 041