Rytuał mieczy

Okładka książki Rytuał mieczy
Morgan Rice Wydawnictwo: e-book Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Krąg czarnoksiężnika (tom 7)
e-book
2015-01-01
2015-01-01

Gdy zaczynałam czytać tę serię dziwiłam się, że jej dalsze tomy nigdzie nie są dostępne w wersji papierowej. Teraz doskonale rozumiem dlaczego tak się stało…

Seria „Krąg czarnoksiężnika” jest bardzo długa. Fabuła, bohaterowie, wątki, akcja oraz wykreowany świat są mało oryginalne i mało interesujące.

Mnie coraz bardziej natomiast denerwuje język, jakim zostały napisane książki lub na który zostały one przetłumaczone. Słowa takie jak „osesek” lub sformułowania typu „mojaś ty” brzmią archaicznie i nie ułatwiają czytania.

Nurtujące są także ciągłe pytania, które zadaje sobie sam bohater książki w toku wewnętrznego monologu. Potok takich pytań znaleźć można w każdej książce, co gorsza powtarzają się one. To dowodzi nieco temu, że autorka nie miała innego pomysłu na ukazanie wewnętrznych zmagań bohaterów z ich losem. Powtarzającą się rzeczą są także modlitwy, jakie kierują niektórzy bohaterowie do Boga. One również są obecne niemal w każdym tomie i wcale nie są dobrym pomysłem.

Muszę przyznać, że kolejne tomy serii czytam pod przymusem. Ciekawa jestem jedynie tego, jak cała historia się skończy, choć i to zostało już nieco zaspoilerowane przepowiedniami, których też jest tutaj dość sporo.

Mnie coraz bardziej natomiast denerwuje język, jakim zostały napisane...

Mimo tego, że dzieje się sporo więcej niż poprzednio, i że czyta się szybciutko i na jednym wdechu, to zachowanie bohaterów zaczyna mnie zwyczajnie irytować. Bo ile można się bić w taki sam sposób?? I jak trzeba być naiwnym, żeby uwierzyć w bajeczki Andronicusa o tym, że będzie honorowym. A miało być miło, sympatycznie i w końcu chociaż trochę spokojnie. Ale nie.. tak przecież nie można.
Dodaje gwiazdkę za zakończenie - jedyne co przyszło mi do głowy: ale o co chodzi (to wersja nadająca się do upublicznienia, bo to co pomyślałam było znacznie mniej cenzuralne ;))?? I właściwie tylko dlatego biorę się za kolejny tom.

Książka jest ciekawa i wciągająca, czyta się ją jednym tchem i jest zdecydowanie bardziej ciekawa niż poprzednie części i czuje się zachęcony do przeczytania kolejnego tomu. Najbardziej podobało mi się zakończenie "inne" niż dotychczas. Jakie? Dowiecie się sami czytając ten tom. Polecam

No akcja toczy się dalej - kolejne pomysły na ciąg dalszy.

No akcja toczy się dalej - kolejne pomysły na ciąg dalszy.

Dodaj cytat z książki Rytuał mieczy