Okładka książki Starsi znaczy mądrzejsi. Jak zachować przez całe życie doskonałą sprawność umysłu. Richard M. Restak
Richard M. Restak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka poradniki
poradniki
Older and Wiser
Prószyński i S-ka
1999-01-01
1999-01-01
Elzbieta Turlejska
starzenie się sprawnośc intelektualna wspomnienia

Autor w bardzo przystępny sposób przybliża nam plusy i minusy bycia osobą starszą, czyli według niego osobą po pięćdziesiątym roku życia.
Omawia sposób działania zegarów biologicznego i genetycznego jak również wyjaśnia działanie genów starości.
Dużo miejsca poświęca sprawności intelektualnej dojrzałego mózgu a także różnym formom otępienia starczego.
Z książki wypływa jednak pozytywne przesłanie. Autor wyjaśnia jak można dobrze się starzeć i jak przeżyć pomyślną starość. Podaje również trzydzieści sposobów zachowania sprawnego umysłu w dojrzałych latach życia. Sposoby te sprowadzają się głównie do ciągłej aktywności fizycznej i umysłowej, do zachowywania poczucia humoru, właściwego odżywiania.
Autor przekonuje czytelników, iż mózg jest głównym czynnikiem określającym liczbę lat, które przeżyjemy. Dostarczanie mu wyzwań i podniet jest zatem nie tylko pożądane ale wręcz konieczne, jeśli chcemy cieszyć się długim i zdrowym życiem.
Polecam nie tylko osobom po pięćdziesiątce :)

Z książki wypływa...

• -- DOC: POR: Mindset, duchowość