Uwikłanie

Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 1) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
literatura polska
Teodor Szacki (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
literatura polska

Opinie [1 361]

Dobra.
Jak to się mówi szału nie ma, tragedii też.
Postać Teodor Szacki trochę czuć, że jako Sherlock Holmes.
Może jeszcze sięgnę po kolejną cześć cyklu.

Bez przekonania sięgnąłem po tę pozycję tylko dlatego, że otrzymałem ją w prezencie, jednak po przeczytaniu nabrałem ochoty na kolejną książkę z tego cyklu. Przedstawiona historia jest ciekawa i wciągająca a książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Książka nie przypadła mi do gustu. Kreacja głównego bohatera, jakoś mi nie współgrała. Niby dobry prokurator, ale prywatnie pogmatwany facet.
Fabuła mnie nie zaskoczyła, nie potrafiłam się wczuć w tą historię.

Teodor Szacki prokurator lansowany w blirbach jako Sherlock Holmes. Niestety się skusiłem się. Sam bohater jako prokurator solidny pracownik firmy, ale jako mąż i ojciec to typowy debil z fiutem zamiast mózgu.
Śledztwo jest powolne, ale w kulminacyjnym momencie prokurator zgrywa Holmesa na sterydach i jako wszechwiedzący rozwiązuje zbrodnię zabójstwa Henryka Telaka i...

Normalnie nie sięgam już po kryminały, dlatego trudno mi ocenić jakość, ale w postaci audiobooka to dobra propozycja na dłuższą podróż autem.

Wciąga od pierwszych stron przez bardzo dziwne zabójstwo... W tle dodatkowy wątek, który intryguje i jest trochę o życiu osobistym prokuratora... Ciekawie napisana, bardzo mi odpowiada styl autora, który wplata przemyślenia...

Mieszane uczucia. Ciekawie było przeczytać kryminał z punktu widzenia zawodu prokuratora, natomiast sam bohater nie wzbudził we mnie pozytywnych uczuć, co utrudniło zaangażowanie się w historię.

Książka dobra, zaskoczyła mnie końcówka ale pozytywnie, biorę się za kolejną książkę tego autora. Lecę

No niestety, nie porwała mnie ta książka. Akcja i fabuła mocno rozwlekła. Autor dobrze się przygotował do napisania tej powieści, ale mimo wszystko czegoś zabrakło.

Po lekturze pełnych zachwytu recenzji "bestsellera" Miłoszewskiego sprzed lat kilkunastu, spodziewałem się trochę ciekawszej dawki emocji. Miło zaskoczył mnie profesjonalny opis procedur prokuratorskich, sądowych i prawnych. Ale wiadomo skąd to się u autora wzięło. Bardzo zgrabnie prowadzona akcja, ciekawa konstrukcja i całkiem niezły pomysł na powieść kryminalną. Trochę...

Dyskusje

17 765