To nie jest kraj dla starych ludzi

Cormac McCarthy Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
No Country for Old Men
Robert Bryk
Prószyński i S-ka
No Country for Old Men
kryminał, sensacja, thriller
Robert Bryk

Po. Co. On. Się. Tam. Wrócił...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

o przeczytaniu dwóch książek Cormaca McCarthy'ego pod rząd stwierdzam, że jest to autor, którego warto znać - lub choćby spróbować się z nim zapoznać.

Wczoraj skończyłam "To nie jest kraj dla starych ludzi" - i nie mogę się oprzeć tylko porównać te powieść do "Drogi", która jest zwyczajnie lepsza.

"To nie jest kraj..." jest ciekawym thrillerem egzystencjalnym - czy może...

Co tu dużo pisać, "To nie jest kraj dla starych ludzi" zionie klimatem, że aż parzy. Kto oglądał film, ten doskonale wie o czym mowa.
Zdecydowanie polecam!

Krótka historia, dająca wiele do myślenia, i nie są to miłe myśli.

Podczas lektury często odnosili się do filmu .ciekawie
zarysowana główna postać która wzbudza duza sympatie.świetnie się czyta i skłania do przemyślen.

Bardzo udany miks dobrej, kryminalnej fabuły z rozważaniami szeryfa Bella. Bardzo przyjemna książka pisana według mnie świetnym stylem.

Od języka, przez styl narracji, losy bohaterów, "wypłaszczenie" momentu kulminacyjnego, aż do zakończenia i właściwego tematu powieści - wszystko budziło we mnie irytację. Chyba właśnie dlatego książka wciągnęła mnie całkowicie i bez ostrzeżenia. Polecam tym czytelnikom, którzy lubią być wciąż zaskakiwani.

Pisał juz McCarthy lepsze rzeczy, ale ta jest wyjątkowa z jednego powodu. Pokazuje nam autora w stylistyce współczesnej. Mówiącego nie o koniach a autach, nie o złocie a narkotykach. Film braci Cohen wybitny. I ja może uprzedzony atmosferą rodem z potwornego Fargo nie zdążyłem, czytając Cormaca już po filmie, złapać tego specyficznego tonu, który tak mnie w jego powieściach...

Mroczna, krwawa opowieść o porachunkach mafijnych, o ucieczce, o marzeniach. Znalezione pieniądze miały dać szczęście i dostatek. Niestety, okazały się zgubą dla wielu ludzi. Śladami zbrodni podąża szeryf, który dzieli się swoimi przemyśleniami z czytelnikiem i to on jest głównym bohaterem powieści. Książkę polecam.

dobra, ale polecam bardziej pozostałe książki Cormac'a

Dyskusje

2 242