Wybawiciel

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Frelseren
Harry Hole (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
literatura norweska Oslo Harry Hole

Upadek moralny detektywa. Świetnego detektywa. Bardzo udany kryminał. Nieprzewidywalny, krwisty, trzymający w napięciu.

"Wybawiciel" to najlepsza do tej pory część z Harrym Hole. Niestety, sprawy dodatkowo się komplikują - co jak mniemam spowoduje, że Harry będzie częściej zaglądał do kielicha.

Komisarz Harry Hole w mrocznych zaulkach stolicy Norwegii wsrod roznej masci narkomanow i dewiantow szuka czlowieka bez twarzy ktory zabija jednego z czlonkow Armii Zbawienia. Umiejetnie zaciera za soba slady i jest prawie nieuchwytny. Ksiazka wciaga w swoja gre o sprawiedliwosc ktorej tak naprawde nie ma.

Armia zbawienia

Jak zwykle końcówka to daje tyle przeżyć, że wystarczyłoby na dwie książki:)

Kolejna świetna odsłona sagi HH. Końcówka jak zwykle nieprawdopodobna i niespodziewana :D

Szósta część serii o Harrym Hole. Książka dobra, dobrze czytało się, wciągająca, ale w mojej ocenie coś jej brakowało i byłaby znacznie lepsza jak poprzednia część Pentagram lub Czerwone gardło, które były najciekawsze do tej pory. Jeżeli ktoś nie przeczytał wcześniejszych tomów to polecam przeczytać ale czytając samego Wybawiciela albo zaczynając od tej części to i tak...

Uwielbiam tą serie.....

Jest to pierwsza książka tego autora, którą miałam okazję i przyjemność przeczytać. Jest to zdecydowanie dobry kryminał, z nietuzinkowym i zaskakującym zakończeniem.

Kolejna część przygód niesamowitego, wysokiego, blondwłosego i inteligentnego komisarza norweskiej policji, Harry'ego Hole nieco mnie rozczarowała. Całość jest nieco przekombinowana i zostawia w ustach taki troszkę nieprzyjemny posmak.
Jest to kolejna książka Nesbø, która trzyma dobry poziom. Historia jest raczej logiczna, nie ma tu jakichś niesamowitych przeskoków...

Dyskusje

9 231