Wybawiciel

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 6) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Frelseren
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Harry Hole

Uwielbiam tą serie.....

Jest to pierwsza książka tego autora, którą miałam okazję i przyjemność przeczytać. Jest to zdecydowanie dobry kryminał, z nietuzinkowym i zaskakującym zakończeniem.

Kolejna część przygód niesamowitego, wysokiego, blondwłosego i inteligentnego komisarza norweskiej policji, Harry'ego Hole nieco mnie rozczarowała. Całość jest nieco przekombinowana i zostawia w ustach taki troszkę nieprzyjemny posmak.
Jest to kolejna książka Nesbø, która trzyma dobry poziom. Historia jest raczej logiczna, nie ma tu jakichś niesamowitych przeskoków...

Jest to 6 część, którą przeczytałem i chyba według mnie najlepsza jak do tej pory. Na koniec był elementy, które mnie zaskoczyły oraz nietuzinkowe zakończenie, a na tym mi najbardziej zależy :)

Dobra książka, z resztą jak cały cykl. Lubię raz na jakiś czas wrócić do niej.

Wiele wątków w początkowej fazie książki może delikatnie zniechęcić.. Ale nie warto odkładać książki, zakończenie (jak zwykle zresztą w przypadku Nesbo)niesamowite, zaskakujące i do końca trzymające w napięciu! Książka genialna! Kiedy przebrnie się przez wielowątkowy początek nie można się od nie oderwać. Polecam, jak i cała serię o Harrym Hole.

Ostatnia książka w listopadzie, kolejna fajna sprawa! Jo Nesbo dla mnie zawsze jest dobrą rozrywką. Właśnie to jest przyczyną, że oszczędzam serię Harry’iego Hole i czytam powoli. Bo co będę robiła jak skończą mi się wszystkie tomy? Więc 6 tom „Wybawiciel”, kolejne przestępstwo, kolejne nie tradycyjne podejście do sprawy i kolejne zwycięstwo. Nie jest to spoiler, przecież...

To chyba pierwsza część sagi, w której to Harry pyta Møllera, czy wszystko u niego dobrze.
Zarówno cała fabuła jak i śledztwo zbyt mozolne, dodatkowo mnogość postaci i wątków, w których momentami trudno się połapać. Natomiast, co przekonuje, to mocna i trzymająca w napięciu końcówka książki za którą moja ogólna ocena została podwyższona, 6/10, dla fanów serii obowiązkowa!

Książka wymaga skupienia się na fabule, gdyż autor zapodaje całe mnóstwo odwracaczy uwagi. Dzieje się w niej bardzo dużo, mamy wiele postaci i każda ma jakąś historię.

Nesbo robi niezły młyn w głowie czytelnika poprzez takie ciche podsuwanie możliwych rozwiązań historii. W pewnym momencie na mojej liście podejrzanych była już większość bohaterów. Zgłupiałem. Poddałem się i...

Akcja szóstej części przygód Hole'a ponownie toczy się w Oslo. Po mieście grasuje jugosłowiański morderca, którego celem są członkowie Armii Zbawienia. Jakie tajemnice kryją się w tej dobroczynnej organizacji, które wymagają tak drastycznych rozwiązań? A może chodzi o prywatne sprawy?

Dyskusje

9 060