Wybawiciel

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 6) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Frelseren
2014-11-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Harry Hole

Kolejny świetny kryminał autorstwa Jo Nesbø. Tym razem, podobnie jak w ,,Czerwonym gardle" znalazły się w nim elementy historyczne, jednak dotyczą one wojny w Chorwacji. Poza wartką akcją od samego początku książki, autor duży nacisk kładzie na skutki tego konfliktu. Porusza też problem posiadania władzy nad czyimś losem, wymierzania kary i funkcjonowaniu systemu karnego....

Tak wysoka ocena to efekt niespodziewanych wydarzeń związanych z bohaterami ksiązek o Hole. Przynajmniej dwa wydarzenia budzą emocje, szczegolnie to z ostatnich stron ... Samą fabułę, intrygę ocenilbym na 7 co jest oceną bardzo dobrą :). Jeszcze jedno: odkurzacz i oko! Zapadło mi w pamięć

Moim zdaniem najlepsza z serii o Harrym Hole, w której podkomisarz jest w swojej szczytowej formie.
Dobrze się czyta, do końca zaskakuje.

Polecam, M :o)

Ps: choć właśnie się zorientowałam,że niechcący pominęłam tom 5.

armia zbawienia

Wow.
To kolejna książka z serii z Harrym Hole, którą przeczytałam. Seria powoli stawała się nudna, pozbawiona polotu, porwania czytelnika czymś nowym - powiewem świeżości.
Na szczęście ta część pozytywnie mnie zaskoczyła. Od samego początku fabuła trzyma w napięciu, idealnie utrzymując tempo. Duża ilość wątków czasem zdaje się zgubić autora, jednak w tym przypadku zabieg...

Komisarz Hole na tropie płatnego zabójcy,który grasuje po Oslo.Wydaje się to nie samo wicie zagmatwane ,ale nie dla naszego komisarza. W tym celu podróżuje do Zagrzebia ,ale .... Poznajemy nowego szefa wydziału zabójstw ,no i Harry traci swego partnera w pracy. Mało alkoholu i kobiet ... :)

Z jakiegoś irracjonalnego powodu do dziś nie jestem fanką powieści Nesbo. Pewnie przeżywaliście już to nie raz... Książka dobra, emocje szaleją, ale Wy nie możecie się przemóc? Coś ciągle Wam nie pasuje? Moze to coś w stylu? Może w idei? Tym razem zostawiam to w tyle. Książka jest świetna!

Bohater, który nie jest bohaterem i czarny charakter budzący współczucie. Do tego prawdziwa zima, dobrze o niej poczyta© skoro za oknem wiosna.

Bardzo dobry kryminał z serii o Harrym Hole, ale jakość szczególnie mnie nie zachwycił, ani nie porwał.

Zabrana w bibliotece, bo okładka się podobała :) Po przeczytaniu dowiedziałem się, że to ostatni tom xD, mimo to kryminały to chyba nie moja bajka.

Dyskusje

8 563