Banany z cukru pudru

Okładka książki Banany z cukru pudru Barbara Caillot-Dubus, Aleksandra Karkowska
Okładka książki Banany z cukru pudru
Barbara Caillot-DubusAleksandra Karkowska Wydawnictwo: ORYGINAŁY reportaż
reportaż
ORYGINAŁY
2015-09-25
2015-09-25
banan cukier wspomnienia przodkowie dziadkowie Warszawa Sadyba dziecko dzieciństwo

Okładka książki Foto z misiem Barbara Caillot-Dubus, Aleksandra Karkowska
Foto z misiem Barbara Caillot-Dub...
Okładka książki A może morze? Barbara Caillot-Dubus, Aleksandra Krakowska
A może morze? Barbara Caillot-Dub...
Okładka książki Marsz, Marsz Batory Barbara Caillot-Dubus, Aleksandra Karkowska
Marsz, Marsz B... Barbara Caillot-Dub...
Okładka książki Mewa na patyku Barbara Caillot-Dubus, Aleksandra Karkowska
Mewa na patyku Barbara Caillot-Dub...

Jeśli macie nastrój na muśnięcie nostalgii "Banany z cukru pudru" będą dobrym wyborem. Zbiór wspomnień, zdjęć i rysunków oddaje klimat dzieciństwa w latach 30-60-tych, przy czym jest niewielki, więc nie odnosi się wrażenia powtarzalności.
Miłym akcentem jest, że wspomnienia mają też teraźniejszą twarz. Taki smaczek.
Bardzo przyjemna lektura.

Miłym akcentem jest, że wspomnienia mają też teraźniejszą twarz. Taki smaczek.
Bardzo przyjemna lektura.

Fragment przemyśleń zamieszczonych na blogu: http://kyriakczyta.blogspot.com/2016/11/banany-z-cukru-pudru.html

"Banany z cukru pudru" to spisane przez Barbarę Caillot-Dubus i Aleksandrę Krakowską wspomnienia mieszkających na warszawskiej Sadybie starszych osób, które opowiadają różne anegdoty ze swojego dzieciństwa. Często to naprawdę kilka słów, kartka z pamiętnika czy laurka z okazji Dnia Kobiet, ale w połączeniu ze zdjęciami powstaje wielka historia o tym, że ci, którzy wydają nam się zawsze dorośli, też kiedyś byli dziećmi. Że żyli w czasach, o których my czytamy w książkach, ale tak jak dziś, mieli swoje ulubione zabawy, paczki kolegów i koleżanek, przyzwyczajania, zwyczaje i rytuały. Też biegali po łąkach, łowili żaby czy naciągali rodziców na słodkie banany z cukru.

Magia wspomnień. Polecam szczególnie dzieciom w kategorii wiekowej 35+ :)

Magia wspomnień. Polecam szczególnie dzieciom w kategorii wiekowej 35+ :)

Bardziej dla dorosłych. Pięknie przenosi w czasie :)

Bardziej dla dorosłych. Pięknie przenosi w czasie :)

• Literatura faktu
  • Chcę dać w prezencie
  • Agnieszka
  • ▪ Literatura faktu
  • X_2020
  • A_papier

Dodaj cytat z książki Banany z cukru pudru