Tragedia w trzech aktach

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 11) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Three Act Tragedy
Herkules Poirot (tom 11)
kryminał, sensacja, thriller
2015-12-17
Anna Mencwel
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
1902 ocen 96 opinii

1902 ocen

Najgorsza jak do tej pory książka z Herculesem, chociaż i on pojawią się tutaj dosyc sporadycznie. Dużo opisow które nic nie wnoszą, czytało się przez to ciężko. Sir Charles tez od razu po zmianie zachowania kiedy już ustawił się z Egg dosyc szybko stał się moim głównym podejrzanym także i pod tym względem książka mnie jako pierwsza z serii nie zaskoczyla

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Agatha znowu mnie pokonala. Dosc szybka, ale jakos ciezko sie czytalo. Dziwnie napisane i nie podoba mi sie oderwania Poirota od zagadki.

Na półkach: , , , , ,

Kolejna moja przygoda z tą autorka i z tym detektywem. No książka po prostu boska ! :) Do samego końca nie wiedziałam kto jest mordercą i czytałam ja z zapartym tchem nie mogłam sie od niej oderwać i w ciągu jednego wieczoru ją przeczytałam. Ale w tej książce zaskoczyło mnie to że nie tylko watek kryminalny mi sie podobał ale miłość w tle dwóch bohaterów książki i do nie...

Świetna książka ! Dopiero zaczynam przygodę z Christie, ale ta pozycja jak dotąd jest najlepsza z tych, które dotychczas czytałam. Bardzo sprytnie napisana powieść !

Ciekawa historia, oczywiście nie spodziewałam się kto jest mordercą, jak w każdej książęce autorki.

Poirot to niezwykła, urzekająca osobowość. Jego obecność na deskach teatru zbrodni nadaje barwę spektaklowi i czyni go niezwykłym.

Pamiętam tą książkę jak przez mgłę, co nie świadczy o niej zbyt dobrze.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Seks i pieniądze rządzą światem tyle, że ten pierwszy bardziej. Hercules Poirot, jako dziecko szczęścia swej epoki, wie iż gdziekolwiek się zjawi, natychmiast szykuje mu się robota. Normalnie jakby kontrolerem skarbowym był, oni mają tak samo. Bezpretensjonalna historyjka szanownej Autorki z przesłaniem: nawet pastorowi oprócz opieki Najwyższego, przydaje się odrobina...

Na półkach: , , , ,

„Tragedia w trzech aktach” wyd. 1934r.
Choć tom ten jest z cyklu o Herkulesie Poirot, to Agatha Christie daje czytelnikowi trochę odpocząć od sławnego detektywa.
Herkules wkracza na scenę pod koniec książki, do tego czasu śledztwo prowadzi znany aktor sir Charles Cartwright i jego przyjaciel pan Satterthwaite oraz młoda dama o przezwisku Egg.
Na przyjęciu u Charlsa dochodzi...

Książka przeczytana ładnych parę lat temu. Co mogę powiedzieć to to, że Poirot zostaje odsunięty na dalszy plan i nie wpływa to pozytywnie na odbiór lektury. Motywy zbrodni bez polotu. Mnie osobiście dość opornie szło czytanie tej książki a bardzo rzadko mi się to zdarza gdy mam do czynienia z dziełami Agaty Christie. Jest to jedna z tych mniej udanych pozycji

Dyskusje

2 884