Kup teraz - 1 oferta w cenie od 11.52 zł do 11.52 zł

Francja Gaskonia podróże
A Summer in Gascony
literatura piękna
Francja Gaskonia podróże

Bardzo ciepła i barwna opowieść o uroczym zakątku we Francji, widziana oczami autora książki. Gaskonia przedstawiona jest jako sielski region z licznymi, malowniczymi wioskami oraz niesamowicie przyjaznymi tubylcami. Miło się czyta, polecam.

Wakacyjny czas bardzo często sprawia, że ma się ochotę sięgać po książki, dzięki którym w wyobraźni będzie można przenieść się do jakiegoś innego, pełnego klimatu, miejsca. Dlatego też postanowiłam w końcu sięgnąć po lekturę, jaka od pewnego czasu czekała na mojej półce. Przyznam się od razu, że do jej zakupu przede wszystkim zachęciła mnie okładka, która przywodzi na myśl...

Książka jest wynikiem fascynacji pobytem autora w małej wiosce Péguilhan, podczas sezonowej pracy na zasadzie wyjazdów studenckich. Wakacyjna praca pozwoliła mu odkryć gaskońskie życie na wsi, zakochać się w tamtejszej kuchni, winie, klimacie.

Uwaga! Możliwe, że w opinii są spojlery.

Wabikiem, w przypadku tej powieści, jest na pewno okładka. Również opis, w którym jest mowa o uczuciu chłopaka do dziewczyny oraz tym do krainy , w której spędził wakacje. Owszem, znajdziemy to, czytając "Lato w Gaskonii". Jednak wielbicielki bardziej romantycznych powieści typu "Pod słońcem Toskanii", mogą być mocno zawiedzione....

• Niegodne powrotu
  • 52 książki (2015)