Projektantka

Rosalie Ham Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Don Kichot i Sancho Pansa literatura piękna
The Dressmaker
Data 1. wydania:
2000-01-01
Katarzyna Wdowska
W.A.B.
debiut literacki ironia kariera kobieta literatura australijska manipulacja oskarżenie rozrachunek z przeszłością śmierć tajemnica ucieczka wspomnienia zemsta
The Dressmaker
literatura piękna
Katarzyna Wdowska
Don Kichot i Sancho Pansa

Oficjalne recenzje i

Zemsta córki marnotrawnej

[ 5 ] Link do recenzji

Chciałbym zobaczyć film ,mam nadzieję że lepszy od książki, przeczytałam bo nie lubię nie doczytać do końca ale rzadko mnie tak męczą książki jak ta ,jka dla mnie nudna.

Średnio mnie zaciekawiła.Temat niby fajny,Australia lat 50.Ale nie mogłem się zdecydować.Czy to romans ,obyczajówka.
Tu wrzyscy chyba,tylko myślą o jednym.

Przyjemna powieść o australijskiej prowincji; o nietuzinkowych mieszkańcach i ich codziennych sprawach. O zmianach na lepsze zachodzących po pojawieniu się w miasteczku tytułowej projektantki szukającej odpoczynku od spraw wielkiego świata. Tilly wraca do rodzinnego miasteczka bez większych nadziei na ciepłe przyjęcie i chociaż faktycznie się z nim nie spotyka, to jednak w...

Ciekawa, niewymagająca lektura, bez głębszego zarysu charakterów. Lekka i przyjemna - doskonała dla rozrywki ale nic poza tym.

Po wielu latach Myrtle Dunnage (Tilly) powraca do Dungataru by zająć się swoją schorowaną matką "Szaloną Molly". Tilly będąc dzieckiem musiała opuścić swoje rodzinne miasteczko po tym jak została oskarżona o morderstwo (którego oczywiście nie popełniła, był to nieszczęśliwy wypadek). Teraz wraca jako doświadczona krawcowa, wyróżniająca się swoim ubiorem.
Mieszkańcy nie są...

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej powieści.
Bardzo podobała mi się galeria nietuzinkowych postaci, jaką stworzyła autorka. Za ich pomocą pokazała cały wachlarz ludzkich słabości. Zawiść, małostkowość, uprzedzenia, okrucieństwo itd. Bardzo dużo wad. Niewiele zalet. Choć rozważania autorki nad ludzką naturą nie dotyczą tylko jej ciemnej strony.
Książkę czyta się...

Film podobał mi się wiele bardziej

Książka jak dla mnie porażka...Nie przekonała mnie do siebie niczym totlanie..
Nudna, płytka, infantylna historia. Żadnego głębszego sensu, nie niosąca żadnego przesłania. Bohaterowie płytcy, bez wyrazu, brak jakiejkolwiek przeszłości..
Dawno nie czytałam tak słabej powieści. Czytając ją nie wiadomo w sumie co do czego, jaki jest główny wątek, przeskakiwanie z jednej...

Książka... trudno mi to przyznać, ale rozczarowała mnie. Oglądałam film (bardzo mi się podobał!) i spodziewałam się, że - jak to bywa w większości przypadków - książka będzie o wiele lepsza, bo z reguły na potrzeby filmu trzeba pominąć wiele wątków, niektórych rzeczy nie da się pokazać na ekranie, itp. Niestety z bólem serca muszę przyznać, że w pojedynku książka:film...

Na półkach: , , , , ,

Cokolwiek robisz, trzeba to robić ze stylem.
'Projektantkę' niesamowicie się czyta - strony 'pochłania się', aż byłam pod wrażeniem, że w ciągu pierwszego kontaktu z książką aż tyle treści sobie przyswoiłam. Bardzo lubię fabułę umiejscowioną w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają, dlatego byłam cały czas zainteresowana, co będzie dalej. Hm, przyznam się, że wiele razy...

Dyskusje

• Z biblioteki