Powrót paryżanina

Okładka książki Powrót paryżanina Julia Stagg
Okładka książki Powrót paryżanina
Julia Stagg Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Francuska oberża (tom 2) literatura piękna
Francuska oberża (tom 2)
The Parisian's Return
Świat Książki
2014-04-30
2014-04-30
Jacek Żuławnik
Francuska Oberża Francja

Dawno nie bawiłam się tak dobrze przy książce! "Powrót paryżanina" oczywiście arcydziełem nie jest, ale jest pełen humoru i zabawnych sytuacji (dramatyczne też się pojawiły). Od razu polubiłam nowego bohatera - Fabiana - tytułowego paryżanina. No i ten francuski klimat! Polecam!

Lekko szybko i przyjemnie na odmóżdżenie po ciężkim dniu

Lekko szybko i przyjemnie na odmóżdżenie po ciężkim dniu

Lepsza od pierwszej części, ale dopiero po przeczytaniu ponad połowy zaczęła być ciekawa.

Lekka książka dla osób lubiących romanse. Na plus przemawia brak głupiutkich bohaterek (czytaj: irytujących) jednak jak to w romansie jest przewidywalny.
Fani gatunku powinni być zadowoleni.
Przyjemna i relaksująca lektura na nudny wieczór. Mimo, że nie jest to książka wysokich lotów to miło spędziłam przy niej czas.
Można czytać bez znajomości pierwszej części.

Fani gatunku powinni być zadowoleni.
Można czytać bez znajomości pierwszej części.

Świetna lektura przy, której nieźle się bawiłam. Na pewno do niej wrócę.

Świetna lektura przy, której nieźle się bawiłam. Na pewno do niej wrócę.

Nie jest to wielka literatura. Nie jest to literatura ambitna. I za taką nie pragnie uchodzić. To znakomity przykład jak należy pisać czytadła. Czytadła do których się wraca. Pełnokrwiści bohaterowie, wartka akcja, intryga i suspens. Pochłonęłam w jeden deszczowy wieczór. I polecam.:D

Spokojna książka, nie wnosząca wielu emocji, przyjemnie się ją czyta. Jest pierwsza część tej książki, jednakże niekoniecznie trzeba czytać je razem. Oczywiście bohaterowie są Ci sami, poza kilkoma nowymi postaciami. Spotkamy Stephanie oraz jej córkę Chloe, które staną się w tej części głównymi bohaterkami. Steph jak zwykle zmaga się z problemami finansowymi. Odzywa się przeszłość z którą musi walczyć.
Książka pachnie Francją, bo tam się rozgrywa akcja. Trochę Kryminał, trochę romansu, trochę śmiechu.
Kawa albo winko kocyk i można czytać :)

Jeśli jest to rozrywka to totalnie najniższych lotów.

Słaba fabuła, jednowymiarowi bohaterowie, nudne dialogi, proste do przewidzenia następstwo zdarzeń. Ubogi język, płytkość opisów, staranność w niechlujstwie.

Opowiastka dla grzecznych dziewczynek, gdzie dobro zawsze zwycięża, a wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Dno.

Jeśli jest to rozrywka to totalnie najniższych lotów.

część druga równie lekka i przyjemna

część druga równie lekka i przyjemna

Wspaniała, pełna ciepła książka, typowa dla tematu małych społeczności. Czyta się ją z ogromną przyjemnością, samemu chcąc wejść w karty powieści.
Spodziewałam się nudnej książki, a tymczasem otrzymałam naprawdę wspaniałą, książkę, która jest chyba najlepszą książką, przypominającą kultową Czekoladę J. Harris.

• Francja

Julia Stagg Powrót paryżanina Zobacz więcej