Tajemnica dziewczyny z kapeluszem

Okładka książki Tajemnica dziewczyny z kapeluszem Carla Stewart
Okładka książki Tajemnica dziewczyny z kapeluszem
Carla Stewart Wydawnictwo: Pascal literatura piękna
The Hatmaker's Heart
Pascal
2014-08-13
2014-08-13
2014-06-03
Nowy Jork lata 20.

Jazz, emancypacja, kapelusze. Historia znajdowania swego miejsca w świecie, takiego swojego, a nie tego z opinii innych.

W końcu 2 rok nauki za pasem i w końcu czas! Czytałam tę książkę od zimy, czas nie pozwalał na nic i tak się z nią zżyłam.. :) Przyjemnie się czytało co jakiś czas tę spokojną historię. Dla fanów nie wiadomo jakiej akcji - odradzam. To w sam raz na spokojny wieczór, pomaga się zrelaksować. Opowiada historię Nell - cudowna dziewczyna, jak i równie irytująca. Ale bez tego nie byłoby praktycznie żadnej historii - gdyby zrobiła to, co trzeba - to już nie byłaby tą samą Nell :) Polecam!

Młoda Nell po opuszczeniu rodzinnego domu projektuje kapelusze w salonie Oscara Fieldsa. Pewnego dnia pewna klientka dostrzega jej projekty- i tak oto bohaterka wkracza na wymarzoną drogę sławy. Dostaje szansę od losu, bo do tej pory szef jej nie doceniał, ale droga do kariery nie będzie usłana różami.

Nell ma pewną cechę: od dzieciństwa się jąka. Dostaje kontakt do doktora Underwood, aby dzięki wskazówkom i ćwiczeniom pozbyć się tej wady wymowy. Poza tym jakieś emocje dusi ona pod powierzchnią świadomości, jakąś traumę z przeszłości…

„Tajemnica dziewczyny z kapeluszem” to historia o spełnianiu marzeń, nadziei, rozczarowaniach, niedostrzeganiu miłości, rozgrywająca się w świecie mody, „bezwzględnej branży, w której każdy walczy o swoje. Ostrożności nigdy nie dość.” Ciekawych, jak potoczą się losy sympatycznej Nell i czy potrzeba osiągnięcia sukcesu nie przyćmi prawdziwym pragnień serca, zapraszam do lektury.

Nell ma pewną cechę: od dzieciństwa się jąka. Dostaje kontakt do...

Każdy z nas chciałby spełnić swoje marzenia. Niektórzy o nie walczą, inni oddają wodze losowi " i niech się dzieje wola nieba". Jak dużo jesteśmy w stanie poświęcić, żeby osiągnąć sukces? Jaka jest cena powodzenia?

Akcja powieści rozgrywa się w cudownych latach `20. Piękne suknie, ogromne kapelusze, gustowne fryzury, delikatne makijaże i Nowy Jork. Stolica jazzu, mody i prohibicji.

Fotografia przedstawia kobiety Nowego Jorku żyjące w latach `20. Akcja książki rozgrywa się właśnie w roku 1922.

Główna bohaterka książki "Tajemnica dziewczyny z kapeluszem" wyjeżdżając do Nowego Jorku ma zamiar spełnić swój "amerykański sen" i zostać cenioną projektantką kapeluszy. Pracuje w salonie Oscara Fieldsa na Manhattanie. Wiecznie pomiatana przez szefa, wyśmiewana za swoje pomysły dziewczyna zaczyna wątpić w swój ogromny talent. W osiągnięciu kariery nie pomaga jej także wada wymowy, przez którą traci pewność siebie.

Z dnia na dzień jednak, klienci zakochują się w pracach Nell, a jej kariera rusza z kopyta. Mnóstwo projektów i wyjazdów całkowicie pochłania czas dziewczyny. Pomimo ogromnej tęsknoty za bliskimi, Nell musi wybierać pomiędzy wspólnymi świętami a pracą.

Nell, wiecznie poganiana przez swojego szefa zaczyna zastanawiać się czy jest szczęśliwa. Jej prace zachwycają, a kariera kwitnie. Czy to właśnie tego oczekiwała od życia?
Czy pochłonięta pracą nie przegapi w swoim życiu szansy na miłość?

Dodatkowo przeszłość Nell nawiedza ją w teraźniejszości. Okropna tajemnica, która ukształtowała jej osobowość i dawna miłość dla której jest w stanie poświęcić wszystko.
Przyznam szczerze, że uwielbiam tą bohaterkę, gdyż z pozoru nieśmiała, szara myszka pokazuje, że posiada długie pazury, których w ostateczności nie zawaha się użyć.

Nie będę zdradzać Wam jak daleko posunie się Nell, żeby sięgnąć swoich marzeń. Musicie dowiedzieć się tego sami.
Zdradzam jednak, że książkę czyta się jeden dzień, a myśli o niej 2 tygodnie. Skłania do refleksji i zadaje nam pytanie: "Co musisz zrobić, żeby być szczęśliwym?".

Ocena: 9/10

 Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro? Phil Bosmans

,,Tajemnica dziewczyny z kapeluszem" to przyjemna opowieść o pewnej dziewczynie, która w dzieciństwie przeżyła tragedię. Mimo jąkania, wynikającego z tego strasznego przeżycia, zdobywa sukcesy w Wytwórni Kapeluszy Oskara Fields'a.

Bardzo podobały mi się wspomnienia Nell swojego przyjaciela, który w dzieciństwie Jej dokuczał, Quentina Bledsoe. Wieść, że znalazł sobie partnerkę i chce się z Nią ożenić, trochę mnie zaskoczyła i sprawiła, że posmutniałam. Jednak koniec końców miałam łzy w oczach.

Oskar to okropna postać, która ciągle knuje. Jego romans, który był nazywany ,,układem", był dla mnie wstrząsem. Poczułam przy tym niesmak.

Ech, sama nie wiem co jeszcze bym mogła napisać. Ta książka jest jedną z tych, które zapamiętam na dłużej. Widać prawdziwe uczucie, które przetrwa nawet lata. Miałam dreszcze. Gorąco polecam!!!!!!!!

Powieść zachwyciła mnie i oczarowała ciepła, urocza historia młodziutkiej Nell, która mieszka z matką i młodszą siostrą pragnie wyjechać do Nowego Yorku znaleźć pracę jako modystka i projektować piękne kapelusze.
Zatrudnia ją Oscar Field w sklepie z kapeluszami gdzie rozpoczyna swą pracę.
Styl Retro, Jazzu dobrego przypadł mi do gustu przyjemnie się czytało tą książkę naprawdę świetna.
Akcja znakomita, ciekawa fabuła lektura lekka i przyjemna wciąga!!!

Zatrudnia ją Oscar Field w sklepie z kapeluszami gdzie rozpoczyna swą pracę.

bardzo przyjemniutka lektura w stylu retro Nowy York,Londyn,epoka jazzu [ dżetelmenow szarmanckich wobec dam i w tym wszystkim uzdolniona dziewczyna oeaz troche tajemnic z jej zycia...Niezly koktajl mozna poczytac w wolny,zimny wieczor.

• 2017
  • 2016 - 2020
  • Do przeczytania - powieści obyczajowe/romanse
  • Lekkie
  • Kolejka na tablet

Dodaj cytat z książki Tajemnica dziewczyny z kapeluszem