Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz

Feeria Young
literatura młodzieżowa
Marcin Sieduszewski
muzyka Marcin Sieduszewski samobójstwo

Chciałabym dać tej książce takie 6,5, bo nie było tylko 'dobre', ale nie było też 'bardzo dobre'.

Tematyka poruszona w tej książce jest bardzo ważna, pokazuje realia osób, które doznały straty poprzez odebranie sobie życia. Nie widzimy dosłownie świata oczami osoby, która ma dość wszystkiego, a oczami osoby, która zaczyna rozumieć wszystko po czasie.
Ta książka jest...

Absolutnie mnie nie wciągnęło. Być może to wina oczekiwań, ponieważ myślałam, że ta książka jest czymś w rodzaju kryminału; zagadki, która wbija w fotel i nie pozwala pójść spać zanim nie dotrze się do ostatniej strony książki. Oczywiście, wszystko miało być opatulone godnymi posłuchania piosenkami wskazującymi trop i dialogami jak z młodzieżowego, mało realistycznego...

Naprawdę dobra książka do której długo się zabierałam ale jednak było warto. Dawno nie wciągnęłam się tak w żadną historię której narratorem byłby chłopak. Sam jednak jest genialnym narratorem dzięki któremu naprawdę łatwo wczuć się w tę historię i te emocje. Naprawdę mega ciekawa pozycja, choć sam koniec został dla mnie nie do końca zakończony.

Fajna, lekka młodzieżowka. Spodziewałam się po niej troszkę czegoś więcej, ale mimo wszystko przyjemnie się ją czytało.

Hayden był najlepszym przyjacielem Sama. Popełnił samobójstwo. Zostawił po sobie pendrive’a z napisem „Dla Sama. Posłuchasz, a zrozumiesz”. Przygotował dla niego playlistę piosenek. Każda piosenka z niej jest tytułem kolejnego rozdziału w książce. Towarzyszą nam one w odkrywaniu razem z Samem, dlaczego tak właściwie Hayden się zabił.

est to książka o próbie radzenia...

Cóż, jestem trochę zawiedziona. Bo nie zrozumiałam.

Gdy znajdujesz swojego najlepszego przyjaciela martwego, a obok niego leży playlista oraz kartka "Dla Sama - posłuchaj, a zrozumiesz", masz prawo być w szoku.

W takim momencie poznajemy Sama, głównego bohatera, który musi sobie poradzić ze stratą swojego jedynego współtowarzysza i poznać prawdę na temat jego śmierci....

Byłam pewna, że wątek z playlistą będzie ważny, a w tej książce praktycznie go nie ma. Bohater jedynie słucha muzyki i przypomina sobie różne sytuację z przeszłości, ale poza tym nic. Rozwiązanie całej akcji - przeciętne. Byłam pewna że samobójstwo Haydena, będzie bardziej ,, spektakularne''. Mimo wszystko, fajni bohaterowie, naprawdę dobry klimat.

Pomysł na książkę ciekawy, ale wykonanie kiepskie. Myślałam, że wątek playlisty będzie tym dominującym, a okazało się, że nie jest on nawet tłem. Nie wiem, mam wrażenie, że cała ta historia jest nieprzemyślana i niepotrzebnie pokręcona tylko po to, żeby łopatologicznie wyłożyć głównemu bohaterowi, że nie można winić się za wszystko, co nas spotyka, bo na wiele rzeczy nie...

"Playlist for the dead" to historia Sama, który po samobójczej śmierci swojego najlepszego i jedynego przyjaciela próbuje zrozumieć jego decyzję, znaleźć powody i odnaleźć się w świecie na nowo. Bardzo mnie wciągnęła ta historia, razem z Samem szukałam prawdy i stawiałam swoje teorie, a także cieszyłam z postępów w "śledztwie" oraz nowych relacji głównego bohatera.

Uważam,...

Nie mogę ukryć, że jestem rozczarowana lekturą. Głównym wątkiem w książce było samobójstwo, dlatego też myślałam, iż historia będzie bardziej przejmująca czy głęboka. Kończąc "Playlist for the dead" wiedziałam dwie rzeczy: że Hayden miał jeszcze za mało powodów do popełnienia samobójstwa (teoretycznie, z pewnością mniej niż Hannah z "13 powodów"), a jego playlista...

1 642
    1 503