Pewnego dnia

Okładka książki Pewnego dnia David Levithan Patronat LC
Okładka książki Pewnego dnia
David Levithan Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Każdego dnia (tom 2) Seria: #GOYOUNG literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2015-10-21
Data 1. wydania:
2015-08-25
Donata Olejnik
chłopak dziewczyna fantasy książki dla młodzieży literatura amerykańska literatura dla młodzieży miłość podróż w czasie podróż w czasie i przestrzeni samotność uczucie

Okładka książki Take Me With You When You Go David Levithan, Jennifer Niven
Ocena 0,0
Take Me With Y... David Levithan, Jen...
Okładka książki Mind the gap Dash & Lily Rachel Cohn, David Levithan
Ocena 7,0
Mind the gap D... Rachel Cohn, David ...

Oficjalne recenzje i

Miłość tragiczniejsza od tej z „Romeo i Julii”?

Link do recenzji

672 324 37

Przyznam, że po przeczytaniu pierwszego tomu nie byłam pewna, czy powinnam zaczynać tę książkę, ponieważ bałam się, że perspektywa innego bohatera zaburzy mi całokształt, a powieść naprawdę znalazła sobie miejsce w moim sercu. Tom drugi zaskoczył mnie prostotą, z jaką został napisany. Historia oczami Rhiannon z łatwością przeplatała się z perspektywą A - bohatera pierwszej części. Obie te książki utworzyły bardzo spójną całość i Davidowi Levithanowi należą się ogromne gratulacje, podziw i podziękowania, że historia mogła pojawić się w życiach tak wielu ludzi.

Ehh, bardzo się zawiodłam, gdy zobaczyłam, że to jest to samo co w poprzedniej części tylko ze strony Rhiannon... Autorka mogła po prostu do tamtej części wstawić jej stronę z innego dnia niż A.

Historia jest ta sama co w pierwszym tomie, tylko, że z punktu widzenia Rihannon. Dlatego też, polecam czytać ją po dłuższej przerwie od pierwszego tomu. Liczyłam na dalszy ciąg wydarzeń w tej powieści, ale wynagrodził mi to 3 tom.

Piszę tę opinię na 40 stron przed końcem ksiązki z nadzieją, ze to pomoze mi dociągnąć czytanie do końca. Tragedia. Na moją ocenę wpływa oczywiście fakt, ze nie znoszę czytać powieści, których fabuła jest taka sama, lecz opowiedziana z innej perspektywy. Ale tutaj autorka według mnie przegięła - momentami wszystko jest tak identyczne do poprzedniej części, ze łapałam się na tym, ze wciąz myślałam oczami A. Dosłownie jakby kopiuj-wklej rozdziałów z pierwszej części, tylko zmieniona osoba, które te wydarzenia mi przedstawia. W trakcie powieści zaczęły się na szczęście pojawiać bardziej rozległe przemyślenia Rhiannon, jej emocje, trochę opowieści z czasu, kiedy nie przebywała z A, ale niestety, dla mnie było juz za późno, by to zatarło złe wrazenie. Według mnie zupełnie zbędna część, nie do przebrnięcia od razu po przeczytaniu pierwszej.

Warto przeczytać dla samego zakończenia książki.

Ten tom jest po prostu dopowiedzeniem pierwszego tomu w postaci perspektywy widzenia Rihannon. Nie uważam, że "Pewnego dnia" jest zbędne, aczkolwiek oprócz wcześniej wspomnianego przeze mnie zakończenia nie wnosi nic szczególnego do całokształtu powieści.

Warto przeczytać dla samego zakończenia książki.

Nic ciekawego,pierwszy tom super ten niekoniecznie.

Nic ciekawego,pierwszy tom super ten niekoniecznie.

Jest to kontynuacja książki pt. "Każdego dnia"

Teraz patrzymy oczami Rhiannon, która poznaje człowieka, którego nie da się określić stałymi słowami. Nie można powiedzieć, że jest wysoki, niski, szczupły czy grubszy. Nie da się powiedzieć, że ma ciemne czy jasne włosy, proste czy kręcone. Każdego dnia A budzi się w innym ciele. Pewnego dnia nasz bohater - A -zakochuje się w Rhiannon i chce z nią spędzić resztę swoich dni. Ale czy to jest możliwe?

Jak dla mnie, jest to powtórka z pierwszej części. Nie dowiadujemy się niczego nowego. Oczywiście, poznajemy dużo dogłębniej emocje towarzyszące Rhiannon, ale czy opłaca się czytać to samo po raz kolejny? Może ujęłam to złymi słowami, ale jest to "powtórka z rozrywki". Jak dla mnie, można tę książkę spokojnie pominąć i przeczytać tylko 1 i 3 część serii.

2 gwiazdki, bo nie chcę być aż tak krytyczna. Może komuś ta część się podobała? Chętnie zapoznam się z opinią ;)

Jest to kontynuacja książki pt. "Każdego dnia"

Mogłoby się wydawać, że ta książka jest zbędna. Moim zdaniem jest to fajne uzupełnienie historii oraz jeszcze lepsze poznanie Rhiannon. Jest dużo nowych wydarzeń, a te już nam znane widziane oczami głównej bohaterki. Za po części powtarzanie wydarzeń z „Każdego dnia” ocena musi być niższa. ☺️

Trochę się zawiodłam, ponieważ spodziewałam się dalszych losów bohaterów. Okazało się, że jest to ta sama książka pisana oczami dziewczyny.