Krowa niebiańska

Joanna Chmielewska
kryminał, sensacja, thriller 300 str.
2015-07-14

Królowa Polskiego Kryminału
Firma Księgarska Olesiejuk
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Jedna z moich ulubionych. Duża dawka humoru oraz nieprzeciętnych dialogów. Dodatkowo okraszona smaczkami z kasyna. Polecam.

Kasynowy romans, bawił mnie bogatym zasosobem mało używanych słów. Przeczytana z uśmiechem

Główna bohaterka książki jest rozwódką i zaczyna nowe życie. Wszystko jej sprzyja. Elunia wiedzie szczęśliwe życie, rozwija się zawodowo, odnajduje nowe pasje w życiu, a także spotyka na swojej drodze mężczyznę, który budzi w niej pewne namiętności. Wszystko układało się dobrze, związek kwitnie, karta sprzyja, ale w życiu różnie bywa. Tak też jest tym razem. Błogi spokój...

Warto czasem wrócić do autorów z przeszłości - już nawet zapomniałam jak lubie książki Chmielewskiej. Ksiązka lekka i przyjemna .

Muszę przyznać, że podchodziłam do tej pozycji sceptycznie. Wydaję mi się, że było to spowodowane moim przyzwyczajeniem do książek, gdzie to Joanna jest główną bohaterką i narratorem.
Byłam pozytywnie zaskoczona!
Teraz jestem zadowolona, że przez chwilę śledziłam losy innej bohaterki, które również mnie bardzo zaciekawiły i momentami nawet nie mogłam się oderwać!
Chociaż...

2019

Jest wszystko co potrzebne, żeby uśmiech pojawił się na twarzy: humor i prościutka intryga. Przyjemne czytadełko. Nie intryguje, ale bawi. Dobra na jesienną chandrę.

Miło było :)

dawno temu

Kryminał całkiem niezły, chociaż:
- za dużo hazardu (nigdy nie grałam na automatach, więc trochę nużyło),
- główna bohaterka - ogólnie nawet sympatyczna, ale jej głupota pod koniec (tożsamość szefa gangu itd.) wręcz boli,
- dziwne relacje damsko-męskie (ta psiapsióła, co to ma do wyboru pięknego jak Adonis albo bogatego, ale grubego...).
Ogólnie na tle późniejszych książek...

Główna bohaterka czasami przyprawiała o zawrót głowy, ale cóż można poradzić na zakochanie... Książka lekka, idealna na długą podróż. Szybka akcja sprawia, iż szybko się ją czyta, a dialogi prowadzące za sprawą pióra Chmielewskiej jak zwykle wywołują lekki uśmiech.

Dyskusje

1 860