Kot, który czytał wspak

Lilian Jackson Braun Wydawnictwo: Elipsa Cykl: Kot, który... (tom 1) Seria: Dobry kryminał kryminał, sensacja, thriller
The Cat Who Could Read Backwards
kryminał, sensacja, thriller
Stanisław Kroszczyński
Dobry kryminał
kot kryminał

Książka bardzo przyjemna. Nie jest długa, więc idealna na luźne wieczory. Czyta się ją jednym tchem. Fajny kryminał z poczuciem humoru. Naprawdę godna polecenia :)

Na półkach: , , , , , , ,

Dwa razy zaczynałam tą książkę, lata temu. Teraz za trzecim razem się zaparłam, i w końcu ją przeczytałam.
Generalnie mnie nie porwało; bohaterowie w porządku, fabuła jako-taka, rozwiązanie zbrodni trochę z d*py. Dam tej serii jeszcze jedną szansę, ale nie wróżę nic dobrego.

Ciekawa zaskakująca książka o szeregu zabójstw, w której niecodzienna rolę odgrywa kot pomagający rozwikłać zagadkę dziennikarzowi.

Przyjemna książeczka, taka do połknięcia. Krótka, dobrze się ją czyta. Na poprawę humoru jak najbardziej się nadaje. Jest to pierwsza część z serii opowiadań w której dziennikarz Jim Qwilleran poznaje niezwykłego kota syjamskiego, który pomaga mu rozwiązać zagadkę pewnego morderstwa.

James Qwilleran jako nowy dziennikarz gazety „Daily Fluxion” ma za zadanie poznać świat ekscentrycznych artystów, którymi rządzi zawiść, wzajemna niechęć i pragnienie zabłyśnięcia na kartach historii. W tym jakże eterycznym środowisku dochodzi do kilku morderstw, a nasz dziennikarz – detektyw stara się rozwikłać zagadkę i znaleźć winnego. Jaki związek z zabójstwami ma...

Czy widzieliście kiedyś kota, który by czytał? I to w dodatku wspak? Jeśli nie, a chcecie takiego poznać - sięgnijcie po kryminał z kotem o dźwięcznym imieniu Kao K'o-Kung (w skrócie, dla przyjaciół: Koko).

To krótki, lekki kryminał, z intrygą i zabójstwem w artystycznych kręgach. Autorka prezentuje odrębność artystycznej bohemy i świata rzeźbiarzy oraz malarzy. Czym się...

Lekki, bardzo lekki, nieskomplikowany kryminał z kotem, albo może raczej książka o kocie z elementami kryminału.
Do pociągu idealna, bo jest dodatkowo nieduża i lekka.

Taki kryminał w stylu -przeczytaj i natychmiast zapomnij treść.

dwie gwiazdki są za kota; bardzo lubię koty w książkach

Całkiem ciekawa opowieść. Mamy tu garść zagadek, środowisko zawistnych i ekscentrycznych artystów, sympatycznego dziennikarza-detektywa, kilka równie miłych osób z redakcji, w której pracuje nasz bohater i pełnego gracji kota syjamskiego. Fabuła jest poprowadzona zgrabnie, tak aby z każdą stroną poznawać zarówno bohatera jak i środowisko, w którym przyszło mu przebywać....

Pewien syjamski kot, Koko zwany
z łapania przestępców szeroko był znany.
Trzydzieści książek
ustawionych w rządek
to na cześć jego sukcesów peany

Takie tam, czytadełko na chwilę, z niewyszukaną intrygą, ale za to z dobrym stylem (świetnie się czyta - również ukłon w stronę tłumacza/ki) i ciekawym studium kota syjamskiego.
Za styl daję dodatkową gwiazdkę, bo miałam zamiar dać 4.

Dyskusje

1 500