Le meurtre de Roger Ackroyd

Okładka książki Le meurtre de Roger Ackroyd
Agatha Christie Wydawnictwo: Librairie des Champs-Élysées Cykl: Herkules Poirot (tom 4) Seria: le Club des Masques kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Françoise Jamoul
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

To jedna z pierwszych książek Agaty Christie, a w jej czasach jedna z najbardziej znanych. Zawsze gdy czytam coś tej autorki, poza oczywiście zagadką kryminalną, zwracam uwagę na pewne spostrzeżenia psychologiczne, w których była wyśmienita. To właśnie pod tym kątem piszę na tym blogu o książkach Królowej Kryminału. W tej powieści Poirot, świeży emeryt, zapoznając się z...

Kolejna, trzecia książka w serii z H. Poirotem z kolejnym zagadkowym morderstwem. Tym razem opisane z perspektywy samego zabójcy (o czym dowiadujemy się na samym kocu). Ciekawy zabieg, który sprawia, że nabieramy sympatii do doktora James'a Sheppard'a, przez co łatwo usunąć go z kręgu podejrzanych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka trochę mnie zawiodła. Słyszałam wiele dobrego o tej powieści, może miałam zbyt wysokie oczekiwania i stąd mój zawód.

Zacznę od końca, ale jest to dla mnie najbardziej istotna sprawa - jest to pierwsza książka Christie, w której udało mi się zagadkę i o ile zazwyczaj mam z tego satysfakcję, jeśli uda mi się coś przewidzieć, tak tutaj... czułam zawód. Chyba...

King's Abbot, to małe miasteczko, gdzie wszyscy mieszkańcy bardzo dobrze się znają, a głównym zainteresowaniem i "byciem na językach" cieszą się rodziny pani Ferras oraz Rogera Ackroyda. Kiedy dochodzi do tajemniczej śmierci pani Ferras w mieście aż huczy od plotek. Pojawia się nawet podejrzenie, że owa kobieta popełniła samobójstwo. Dlaczego jednak ciesząca się...

„Zabójstwo Rogera Ackroyda” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Agathy Christie i na pewno nie ostatnie. Bardzo zgrabnie zarysowana intryga, fantastycznie przedstawione postacie i zaskakujące zakończenie. Zdecydowanie warto przeczytać, aby osobiście wczuć się w atmosferę King’s Abbot i sprawdzić zdolności detektywa Herkulesa Poirot’a.

Mistrzowska intryga i genialny suspens. Jak to u Królowej. Oczywiście polecam.

Absolutna topka Christie. Zakończenie to mistrzostwo świata.

Herkules Poirot tym razem zajmuje się sprawą morderstwa tytułowego Rogera Ackroyda, a partneruje mu w dochodzeniu miejscowy lekarz, Dr. Sheppard.
Ktoś zabił Ackroyda w jego gabinecie, ale drzwi do środka były zamknięte. Pozostaje tylko otwarte okno, przez które prawdopodnie wszedł morderca i zostawił ślady, ale czy na pewno wszystko jest takie proste?
Odpowiedź brzmi nie....

W miasteczku King’s Abbot doszło do morderstwa, o którym popełnieniu wiedział tylko Roger Ackroyd i jego szantażysta. Pewnego dnia Ackroyd dostaje list z informacją, kto jest tym szantażystą, a następnie zostaje zadźgany i list znika. Herkules Poirot staje przed zadaniem dowiedzenia się, kto go zabił. Całą akcję widzimy z perspektywy doktora Shepparda, który w tej historii...

"Zabójstwo Rogera Ackroyda"
Opis od wydawnictwa:
Atmosfera w King’s Abbot jest daleka od sielanki. Plotki, samobójstwo, śmierć tytułowego Rogera Ackroyda... Herkules Poirot podejmuje grę z wyjątkowo perfidnym mordercą. Jego asystentem zostaje doktor Sheppard – miejscowy lekarz, który świetnie zna tajemnice niewielkiej społeczności.

Powieść wywołała wiele kontrowersji,...

5 945
    2 386