Kup teraz - 6 ofert w cenie od 21.33 zł do 27.08 zł

Pół świata

Patronat LC
Joe Abercrombie Wydawnictwo: Rebis Cykl: Morze Drzazg (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Half the World
Data 1. wydania:
2015-02-12
Agnieszka Jacewicz
Rebis
literatura angielska literatura brytyjska wojna wojownik high fantasy fantasy fantastyka literatura XXI wieku proza angielska proza brytyjska
Half the World
Morze Drzazg (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Jacewicz

Oficjalne recenzje i

Czuć oddech wojny

Link do recenzji

Cieszę się, że dałam autorowi drugą szansę, bo druga część losów Ministra Yavri’ego prezentowała się już znacznie solidniej. Oczywiście nie wystrzegano się tego mędrkowania, ale świat poszerzono, wpleciono magię, doszło kilka ciekawszych postaci i do scen walk też nie można się zbytnio przyczepić. Jak dla osoby, która dopiero co wchodzi w świat fantasy, ta pozycja będzie w...

Nie wiem, czy to tylko zmiana głównego bohatera, czy może ogólna zmiana podejścia autora do opowieści, ale drugi tom zyskuje względem pierwszego. O ile pierwszy był lekko dziecinną, naiwną przygodówką, to drugi silniej skałania się ku literaturze młodzieżowej.

Droga Zadry uczy, że nawet jeśli ktoś daje ci szansę, to od ciebie zależy, jak ją wykorzystasz. Zaszczyty nie...

Najlepsza część serii i świetna kontynuacja! Jeżeli komuś przypadł do gustu tom pierwszy i tym razem nie będzie zawiedziony.

W powieści postapo SF, udającej fantasy, mamy de facto powieść historyczną o podróży grupy wikingów ze Skandynawii do Konstantynopola.

Mnie to pasowało – bardzo lubię takie historyczne zabawy w fantastyce. Natomiast jeśli ktoś takich zabaw nie docenia, to dostanie powieść słabszą od "Pół króla", bo słabsi są bohaterowie pierwszoplanowi. Więc niedoceniający – proszę z mojej...

Zupełnie nowi bohaterowie, nowe historie.
Nie udało mi się do nich przekonać. Nie udało mi się nawet skończyć tej książki. Za dużo humoru budowanego na obrzydliwych sytuacjach, za dużo bezsensownych działań głównej bohaterki. Tym razem coś nie zagrało i skapitulowałam.

Najlepsza z całej trylogii. Choć najciekawsza część historii, a w zasadzie jej zakończenie, to ta pierwsza, jednakże patrząc na cały ogół ta część podobała mi się najbardziej, najszybciej też ją "połknąłem".

Pierwsza cześć była fajna a ta dla mnie to porażka. Po 30% porzuciłem i już nie wróciłem. A przez te 30% w kółku było to samo, może i się rozkręca ale ja tego już nie sprawdzę.

Podobnie jak pierwsza część, bardzo przyjemna lekka fantastyka. Polecam.

Jest dziewczyna, która pragnie zostać wojownikiem, by pomścić śmierć ojca. Jest chłopak, który chce zdobyć sławę rycerza godną ballad i pieśni. Są królestwa, które wszystko łączy i dzieli nieustanna walka oraz wyprawa po sojusze, które trudno zdobyć.
Zatem... mamy drugi tom dobrego fantasy dla młodzieży.

• Fantasy
  • Fantastyka