Pół świata

Patronat LC
Joe Abercrombie Wydawnictwo: Rebis Cykl: Morze Drzazg (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Half the World
Data 1. wydania:
2015-02-12
Agnieszka Jacewicz
Rebis
literatura angielska literatura brytyjska wojna wojownik high fantasy fantasy fantastyka literatura XXI wieku proza angielska proza brytyjska
Half the World
Morze Drzazg (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Jacewicz

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Czuć oddech wojny

12 Link do recenzji

W powieści postapo SF, udającej fantasy, mamy de facto powieść historyczną o podróży grupy wikingów ze Skandynawii do Konstantynopola.

Mnie to pasowało – bardzo lubię takie historyczne zabawy w fantastyce. Natomiast jeśli ktoś takich zabaw nie docenia, to dostanie powieść słabszą od "Pół króla", bo słabsi są bohaterowie pierwszoplanowi. Więc niedoceniający – proszę z mojej...

Zupełnie nowi bohaterowie, nowe historie.
Nie udało mi się do nich przekonać. Nie udało mi się nawet skończyć tej książki. Za dużo humoru budowanego na obrzydliwych sytuacjach, za dużo bezsensownych działań głównej bohaterki. Tym razem coś nie zagrało i skapitulowałam.

Najlepsza z całej trylogii. Choć najciekawsza część historii, a w zasadzie jej zakończenie, to ta pierwsza, jednakże patrząc na cały ogół ta część podobała mi się najbardziej, najszybciej też ją "połknąłem".

Pierwsza cześć była fajna a ta dla mnie to porażka. Po 30% porzuciłem i już nie wróciłem. A przez te 30% w kółku było to samo, może i się rozkręca ale ja tego już nie sprawdzę.

Podobnie jak pierwsza część, bardzo przyjemna lekka fantastyka. Polecam.

Jest dziewczyna, która pragnie zostać wojownikiem, by pomścić śmierć ojca. Jest chłopak, który chce zdobyć sławę rycerza godną ballad i pieśni. Są królestwa, które wszystko łączy i dzieli nieustanna walka oraz wyprawa po sojusze, które trudno zdobyć.
Zatem... mamy drugi tom dobrego fantasy dla młodzieży.

Chyba odrobinę słabsze od pierwszego tomu, ale generalnie uwagi dotyczące "Pół króla" odnoszą się również do "Pół świata". Joe Abercrombie pozostawił starych bohaterów, ale nieco zmniejszył ich rolę w powieści, a zamiast tego pojawiły się nowe postaci. Fabuła w dalszym ciągu jest świetna i przyczepić się nieco można jedynie do naiwności pewnych zdarzeń i uproszczeń....

Książka trzyma poziom pierwszej części. Oczywiście godna polecenia, a ja już się biorę za kolejną.

Najlepsza książka jaką czytałam do tej pory. To jedna z tych powieści, o których myślisz dosłownie wszędzie. Gdziekolwiek jesteś masz ochotę rzucić wszystko i czytać. Tak było w moim przypadku. Książka dostarczyła mi wielu emocji i tak jak w poprzedniej części wyciągnęłam z niej wiele mądrości, to przemówił do mnie humor. Długo nie śmiałam się tak czytając jakąkolwiek...

Dyskusje

• Fantasy