7 razy dziś

Lauren Oliver Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte fantastyka, fantasy, science fiction
Before I fall
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-06-03
Mateusz Borowski
lit. młodzieżowa

"Podobno tuż przed śmiercią całe życie staje człowiekowi przed oczami. W moim przypadku było inaczej."

Sam jest ładna, popularna, ma przystojnego chłopaka i wiele przyjaciółek. To wprost idealne życie! Niestety pewna impreza, na którą się wybrała, nie kończy się szczęśliwie... Dziewczyna budzi się i odkrywa, że znowu jest 12 lutego. I tak jeszcze siedem razy...

To była...

naprawdę niezwykła! Mimo, że fantastyczna, to bohaterowie są tacy realni, nastolatkowie zachowują się tak prawdziwie, może to i smutne ale często tak to wygląda... Bardzo dobra książka + wzrusza :))

Ciężko mi było sięgnąć po tę książkę z dwóch powodów. Po pierwsze należy do klasycznej młodzieżówki, z którą się nie lubię. Po drugie - porusza temat śmierci, której panicznie się boję. Ale niechęć i strach udało mi się jakoś pokonać i podczas wizyty w bibliotece, ot tak, z ciekawości, sięgnęłam po "7 razy dziś".

Książka przedstawia historię Sam, przeciętnej, popularnej...

Książka składnia do refleksji czy dobrze wykorzystujemy chwile jakie nam zostały. Czytało się dobrze , każdy dzień był ciekawy. Koniec książki, wzbudził we mnie szok. Taki nie dosyt ,mogło zostać więcej zdradzone co do końca historii. Ale uważam że mimo to jest warte przeczytania.

Film bardziej mi przypadł do gustu...
Książka niestety mnie wynudziła. Zakończenie też zawiodło.

Pozytywne zaskoczenie. Początek książki trochę mi się dłużył, główne bohaterki strasznie puste i niesympatyczne, ale później wciągnęłam się w historię. Mimo, że 7 razy przeżywamy ten sam dzień, nie jest nudno, dużo się dzieje, a przede wszystkim książka ta wywołała we mnie całą gamę emocji, dużo smutku, dużo refleksji na temat życia i śmierci, przywołała myśli o wielu...

Chyba pierwszy raz w życiu napiszę, że film był lepszy od książki... Jasne porusza ważny temat, ale jakoś tak się ciągnie... Bardzo długo ją męczyłam, to chyba była najczęściej odkładana książka w moim życiu :/
Przemyślenia głównej bohaterki są takie, sama nie wiem, bezpłciowe? Bardzo ciężko się to czyta. Dodatkowo wydaję mi się, że w filmie lepiej było widać przemianę...

Rzadko ostatnio daje jakiejkolwiek książce 10/10, ale tej się po prostu należy.
Książka nie tyle co ciekawa dzięki motywowi przeżywania tego samego dnia te tytułowe 7 razy, to jeszcze w pewien sposób pouczająca.
Ukazuje krok po kroku przemianę głównej bohaterki, jednocześnie zachęcając czytelnika nad zastanowieniem się nad sobą.
Bardzo dobra książka!!!

Swietna młodzieżowka! Wciągnęła mnie tak że czytalam jednym tchem..... żałuję że tak późno na nia trafiłam, myślę że czytana 15lat temu zrobiłby piorunujące wrażenie...... Końcówka wycisnela mi nawet lezkę z oka. Polecam.

Całkiem ciekawa książka, bardzo dobrze i szybko się ją czyta.

Dyskusje

6 058