Bokserka

W.A.B.
2014-01-01
2014-01-01
Grażyna Plebanek kobieta emocje boks

Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...
Okładka książki Ziarno granatu. Mitologia według kobiet Katarzyna Boni, Elżbieta Cherezińska, Julia Fiedorczuk, Agnieszka Jelonek, Renata Lis, Weronika Murek, Grażyna Plebanek, Joanna Rudniańska, Barbara Sadurska, Dominika Słowik, Aleksandra Zbroja, Aleksandra Zielińska
Ziarno granatu... Katarzyna Boni, Elż...

Trudno mi ocenić książkę, to typowa obyczajówka o miłosnych zmaganiach bohaterki Lu, nie jest to gatunek który lubię, niewiele poza warstwą obyczajową z niej wynika. A jednak napisana jest ciekawie, autorka ma interesujący styl i całkiem przyjemnie mi się słuchało.

Próbuję doceniać wkład autorki, bo jednak sporo kartek zapisała ale.. książka słaba. I nudna. Infantylna główna bohaterka z rozkminami dotyczącymi związku, a raczej dwóch związków, na które nie może się zdecydować. To już mądrzejszy jest jeden z jej byłych, który zostawiając ją wreszcie mówi: żyj swoim własnym życiem. Opisy seksu nie pomagają, mnie żenowały "wbił się w jej cipkę"..... Słaba, słaba, słaba, w sumie o niczym. Nie polecam.

Zacukałem się trochę przed biblioteczną półką z audiobookami bo, w mordę jeża nie ma co czytać. Ale w ramach osobistej walki z kiełkującą własną mizoginią - wziąłem się za literaturę kobiecą. Po przesłuchaniu tej książki w doskonałej interpretacji Anny Apostolakis, przyszło mi zacukać się jeszcze bardziej. Cóż to było? Dziewczyna z dużymi możliwościami (kosmopolityczna rodzina. możliwość pracy w dyplomacji),ogranicza swoje życie do kombinowania miedzy łóżkami (takich sobie i bardzo byle jakich) facetów i obijania innych po pyskach, samemu również czasem po ryju biorąc. Czyżby Autorka tak bardzo kobiet nie lubiła?, albo feministyczny świat już tak spsiał - niczego psom nie ujmując? Całość raczej zażenowanie we mnie wzbudziła, choć opis treningu bokserskiego zacny.

Historia Lu, zawieszonej pomiędzy dwoma nieidealnymi związkami, z przepięknym sportowym wątkiem w tle. Jestem ogromną fanką opisów treningów i walk, a także oczywiście wszystkich relacji damsko-męskich i damsko-damskich (uwielbiam wątek przyjaźni ze Sprite). Przeczytana z dużą przyjemnością!

Właśnie skończyłam Bokserkę, Grażyny Plebanek i ... nic nie czuje. Nawet już nie myśle o tej książce, a skończyłam ja zaledwie kilka godzin temu. Polka za granicą, najpierw jako młoda dziewczyna w Szwecji, potem w Warszawie. W stałym związku z Michałem, ale tez w niestałym związku z kochankiem, dla którego postanawia rzucić swoje dotychczasowe życie, zerwać z facetem i wyjechać do Brukseli. Tam okazuje się, że żonaty facet to żonaty facet. Rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu. Z braku zajęć dziewczyna zostaje namówiona, by odwiedzić klub bokserski i tam już zostaje. Staje się to jej pasją i dzięki sportowi poznaje wiele nowych osób, przyjaciół którzy będą z nią do końca ... poznaje również kolejnych mężczyzn, oraz tego, dla którego postanawia zerwać z kochankiem. Jednak, coś ciagle jest nie tak, ciagle jej czegoś brakuje i czuje się niespełniona. Jak młoda Polka poradzi sobie ze swoim życiem?

Książka dobra do pociągu albo na plaże, szybko się o niej zapomina. Rozterki bohaterki i opisy miejscami były infantylne i nużące, ale książkę szybko się czyta. Cytując klasyka „not great, not terrible” :)

Banalne romansidło, a jednak tkwi w nim ziarno prawdy, bo takie kobiety jak główna bohaterka istnieją naprawdę, i to jest przerażające.

Bardzo nudna historia, tak po prawdzie to nie wiadomo o czym. Skusiłam się tytułem, licząc na dobrą fabułę związaną z boksem, a dostałam odgrzewane kluchy w postaci infantylnych rozterek głównej bohaterki dt. tzw. miłości. Strata czasu.

Książka raczej mało ciekawa. Przeczytałam z poczucia obowiązku. Dostałam ją z dwa lata temu od pewnej osoby, której zależało bym z nią zapoznała. Teraz tej osoby nie widuje, ale książkę w końcu przeczytałam.

102/2023
(inna okładka)