Pustelnia Bièvres; Mistrzowie

Okładka książki Pustelnia Bièvres; Mistrzowie
Georges Duhamel Wydawnictwo: Czytelnik Cykl: Kronika Rodu Pasquier (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
Kronika Rodu Pasquier (tom 3)
Le désert de Bièvres; Les maitres
Czytelnik
1992-01-01
1992-01-01
Jerzy Pański, Marta Hieger-Łebkowska

Niezmiennie, przy lekturze każdego tomu pentalogii, wpadam w zachwyt i zachwyt ten nie słabnie, a przeciwnie, zachęca do sięgania po kolejne części.
Tutaj dostajemy głębokie, a mimo to lekko, melodyjnie napisane studium młodzieńczego doroślenia, poprzez bunt, próby naprawiania świata, choćby na mikroskalę, i wreszcie rozczarowanie i lądowanie na twardej ziemi, co jest...

Na półkach: , , , ,

Trzeci tom "Kroniki..." ma nieco inną budowę niż poprzednie dwie części - niemal połowa fabuły to listy do przyjaciela. Autorem jest najmłodszy z braci Pasquierów, zaś adresatem - jego serdeczny przyjaciel Justyn, którego znamy z poprzednich tomów.

Tym razem autor skupił się właśnie na losach najmłodszego syna, który najpierw dołącza do artystycznego, lecz z góry...

• Cmentarzysko Książek Zapomnianych, czyli wyszperane w antykwariatach
  • Obyczajowe
  • Domowa biblioteka
  • Południe europejskie
  • Literatura piękna, popularna i faktu
  • Powieść historyczna
  • Rok 2015