Biała Wilczyca

Okładka książki Biała Wilczyca
Theresa Révay Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Biała Wilczyca (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Biała Wilczyca (tom 1)
La louve blanche
Świat Książki
2010-10-15
2010-10-15
Magdalena Kamińska-Maurugeon
powieść francuska literatura francuska XXI wiek wszystkie marzenia świata

więcej Więcej

Bardzo dobrze napisana powieść. Wspaniały przekrój historii i losy bohaterów w to umiejętnie wpisane. Czyta się jednym tchem.

Rewelacyjna... Wciągająca, zaskakująca

Najlepiej pisanie opinii wychodzi mi pod wpływem emocji z zewnątrz. Mnóstwo problemów, które piętrzą się w ostatnim czasie dają mi możliwość do analizowania cech bohaterów książek i dziękowania Losowi, za życie w takich czasach a nie wojennych.

Ksenia Fiodorowna już jako 15stolatka ma życie usłane pasmem bólu i cierpienia zadanego przez los. Była świadkiem rozstrzelania...

Niestety książka nie zachwyciła, chociaż sam początek historii zapowiadał się interesująco. W pewnym momencie nagromadzenie postaci i wątków spowodowało, że powieść straciła swoją wyrazistość. Czasem miało się wrażenie, że bohaterowie jedynie „prześlizgują się” pomiędzy wydarzeniami znanymi z historii powszechnej.

Piękna historia, której główna bohaterka z niezłomnym uporem walczy onie tylko o przetrwanie, ale życie w zgodzie z wpojonymi jej w dzieciństwie ideałami. Drugoplanowe postaci ukazują szerszą perspektywę niż tylko losy arystokratycznych rosyjskich emigrantów po rewolucji 1917 - są i piękne światła Paryża, jest i berlińska gorączka i wreszcie jest też zawierucha II wojny...

jakoś nie wciągnęła mnie, nie jest zła, jest dobra ale jakoś mnie po prostu nie wciągnęła.
Choć jak czytałam to było ok, jak tylko odkładałam to bardzo trudno mi było do niej wrócić.
Może to jeszcze nie czas? może jeszcze wrócę do niej.

Wspaniała opowieść z bardzo interesującym tłem historycznym i niebanalnymi postaciami. Porywająca, zaskakująca i wciągająca od pierwszych sów. Szczerze polecam.

Zabrana na wakacje jako retro romans - i na całe szczęście powieść okazała się być czymś więcej - a romans stanowi tylko przyjemne tło. Świetna książka.

Pierwsza część niezwykłej sagi , która zaczyna się w carskiej Rosji. Rewolucja 1907 roku zmienia życie 15letiej Kseni Fiodorownej. Traci bogatych rodziców i wraz z rodzeństwem wyrusza w szaloną podróż do Paryża... Odważna Ksenia szybko bierze byka za rogi i zaczyna karierę w świecie francuskiej mody.

2005

Dobrze napisana książka, od której trudno mi było się oderwać.
Biorąc pod uwagę, że akcja "Białej wilczycy" toczy się na przestrzeni kilkudziesięciu lat, autorka bardzo zręcznie kreśli losy bohaterów (i tych pierwszo- i drugoplanowych) na tle burzliwej historii lat 1917-1945.
Wbrew niektórym opiniom, które tu zamieszczono, nie znajduję w niej nic typowego, banalnego czy...

1 993
    1 402