Wyspa mędrców t. 1

Okładka książki Wyspa mędrców t. 1 Maria Buyno-Arctowa
Okładka książki Wyspa mędrców t. 1
Maria Buyno-Arctowa Wydawnictwo: ALFA Seria: Dawne Fantazje Naukowe literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dawne Fantazje Naukowe
ALFA
1990-01-01
1990-01-01
Andrzej Tołłoczko
science fiction opowiadanie

Jestem po lekturze całości i mam mieszane uczucia.

Z jednej strony ciekawy pomysł na fabułę, są tajemnice, nauka, spiski, zdrady. Generalnie dużo się dzieje z bohaterami i w ich otoczeniu.

Z drugiej strony jednak może za dużo się dzieje, mnie osobiście razi pewna naiwność Bohdana. Małym problemem poznawczym było skakanie między niektórymi wątkami. Tom pierwszy kończy się pewnym zaskoczeniem/napięciem, które jako czytelnik chcę rozładować a okazuje się, że 3/4 drugiego tomu jest opowieścią o innych bohaterach.

Być może moje delikatne rozczarowanie bierze się z moich wyższych oczekiwań.

Jestem po lekturze całości i mam mieszane uczucia.

Styl w książce jest miejscami infantylny, a z punktu widzenia nauki przedstawia zupełnie odmienny tok myślenia od dzisiejszego. Można to zrzucić na okres w jakim powstawała. Pomimo tego, że skierowana raczej do dzieci, w książce występuje tajemnica.

polska literatura fantastyczno przygodowa przed wojenna czego tu nie ma czyta się całkiem nieźle jak na rok w którym to napisano :)

• Wydanie książkowe
  • Literatura młodzieżowa