Mity i symbole w indyjskiej sztuce i kulturze

Heinrich Zimmer Wydawnictwo: Aletheia popularnonaukowa
Maciej Szymański
Aletheia
popularnonaukowa
Maciej Szymański

Tę książkę wyciągnęłam kiedyś z radością z najwyższej półki antykwariatu. Stojąc na drabince. W uniwersyteckiej dzielnicy Zurichu. "Indische Mythen und Symbole". Kilka lat później pojawiło się jej polskie tłumaczenie. Wróciłam do niej z przyjemnością. Już pierwszy raz czytając książkę niemieckiego indologa Heinricha Zimmera (pasję do Indii przekazał mu ojciec również...

• Przeczytane w 2015 roku
  • Koniecznie przeczytać