Krzyk Maorysów

Sarah Lark Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Saga Nowozelandzka (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Der Ruf des Kiwis
Anna Makowiecka-Siudut
Sonia Draga
rodzina Nowa Zelandia szczęście
Der Ruf des Kiwis
Saga Nowozelandzka (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
Anna Makowiecka-Siudut
rodzina Nowa Zelandia szczęście

jak zawsze rewelacja. aż chce się samemu pojechać do NZ. polecam!

W trzeciej części sagi nowozelandzkiej mamy już wiek XX. Bohaterowie biorą udział bitwie pod Gallipoli, gdzie wojska ANZAC (Australian and New Zealand Army Corps) poniosły ogromne straty, podobnie jak strona turecka. Dramatyczne losy głównych postaci powodują głębokie rany psychiczne, powrót do Krainy Białej Chmury pozwala je uleczyć.

Jest już 1907 rok. Autorka w tym tomie ukaże czytelnikowi życie
kolejnego pokolenia, które ma swoje codzienne troski i radości. Znów
zagości miłość, pierwsze zauroczenia, przeciwności losu i wiele trosk,
czyli po prostu życie.
Poznamy bliżej Glorię, córkę Kury i Williama, która wraz z kuzynką
zostaje wysłana do Anglii do internatu i wcale nie jest zadowolona z tego
faktu,...

Cudowne zakończenie cyklu. Losy kolejnego pokolenia opowiedziane w sposób bardzo szczery, z dużym znawstwem ludzkiej psychiki. Nieszczęścia przeplatają się z chwilami szczęścia, a bohaterowie książki zmagają się z różnego typu traumami i uczą się samostanowienia o własnym losie. Kuzynki, różne jak ogień i woda oraz Jack, to główne postaci, których losy obserwujemy na...

Trzecia i zarazem najsmutniejsza cześć Sagi- Autorka nie zawiodła, dodała nowe osoby oraz miejsca przez co akcja nie była monotonna. Ponadto trochę historii I wojny, pieknie i smutno opisanej. Moim zdaniem mistrzostwo świata .
Gorąco Plecam

Czyta się równie dobrze jak poprzednie części, choć moim zdaniem niektóre wątki są mocno naciągane. Jak choćby ucieczka Glorii bez grosza przy duszy i świadome skazanie się na prostytucję. Rozumiem, że była naiwna i zahukana, ale raczej nie bezdennie głupia... mogła bez trudu zdobyć konieczne środki, choćby pod pretekstem zakupu nowej sukni. Naprawdę wolała dać się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo nie lubię kończyć czytelniczej wędrówki z postaciami, które zapadły mi w pamięć, szczególnie gdy ich losy obejmują spory szmat czasu. A tak niestety było z bohaterami trylogii nowozelandzkiej Sarah Lark.

,,Krzyk Maorysów" to trzeci, wieńczący opowieść tom. Na pierwszy plan wysuwa się kolejne pokolenie. Centrum opowieści stanowią Gloria, Lilian i Jack. Ich losy będą...

Gloria, prawnuczka Gwyneiry zostaje wyrwana ze swojego szczęśliwego dzieciństwa i wysłana do dalekiej Anglii do szkoły z internatem. Dziewczyna nie potrafi się odnaleźć w obcym jej środowisku.
Trzeci tom sagi, podobnie jak dwa poprzednie, zauroczył mnie. Cała saga warta przeczytania. Szkoda że to już koniec ale myślę, że jeszcze wrócę do tej autorki.

2041

Kolejny tom sagi, który niemal porwał mnie na początku, wynudził w trakcie czytania, żeby znów zaintrygować ostatnią częścią. Czytanie trwa długo, bo ciężko mi przebrnąć przez środkową część, ale interesujące ostatnie rozdziały zostawiają dobre wrażenie ogólne.

Najsmutniejsza, ale zarazem najlepsza część trylogii

Dyskusje

• 2014