Wciąż czekam

The Heroes' Welcome
9788379612055
Anna Kłosiewicz
Prószyński i S-ka
Anna Kłosiewicz literatura brytyjska literatura angielska wojna I wojna światowa miłość trauma
The Heroes' Welcome
literatura piękna
9788379612055
Anna Kłosiewicz

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Jak wrócić?

12 Link do recenzji

Niedoczytane, jedna z najsłabszych książek, jakie kiedykolwiek trzymałam w swoich rękach.

Jestem pod wrażeniem po przeczytaniu. Wspaniała i wzruszająca książka. Ciesze się , że przeczytałem tę fascynująca powieść. Jest to piękna książka o walce z koszmarami wojny, o walce o siebie i o miłość, która wszystko przetrzyma.
Polecam

Fajna kontynuacja poprzedniej części, jednak nie tak dobra jak część pierwsza.

"Wciąż czekam" to solidna powieść obyczajowa, której akcja dzieje się po zakończeniu I wojny światowej. Śledzimy losy dwóch par, które układają swoje życie na nowo po okropnościach Wielkiej Wojny, w której uczestniczyły.

Riley i Peter byli angielskimi żołnierzami, którzy dzielnie walczyli na froncie we Francji. Pierwszy z nich stracił na wojnie zdrowie - pocisk rozerwał...

Nie wystarczy wygrać wojny, trzeba jeszcze wygrać pokój.Cytując autorkę,
"Nikt nigdy nie wygrywa wojny, a wojny nigdy się nie kończą."

Ciekawa, pogłębione postacie, choć okładka sugeruje łzawy melodramat. Brakowało mi jednak początku, warto byłoby przeczytać wcześniej poprzednią część.

Ta książka jest po prostu nudna i bezbarwna.
Czuć, że to są same opisy. Bez emocji, bez uczuć.
Pełen opis. Bez wyrazu.
I mimo, że książka opowiada o rzeczach ciężkich - ranach fizycznych, ale też psychicznych to nie ma w niej głębi. Oczekiwałam duużo, duuuuuuuuuuuuuuuuużo więcej.

Znam wiele książek traktujących o przeżyciach weteranów II wojny światowej z prespektywy żołnierza polskiego, amerykańskiego, czy też niemieckiego. Czytałam kilka książek o pierwszej wojnie światowej, oglądałam fotografie czy filmy traktujące o roli propagandy filmowej w tamtym czasie. Do tej pory nie miałam jednak okazji spotkać się z tak osobistym opisem traumy...

"Walka w obronie cywilizacji może odebrać człowiekowi umiejętność życia w cywilizowanym społeczeństwie". (str 169)
Kontynuacja powieści "Kochanie, chcę Ci powiedzieć".
Wojna się skończyła. Dla naszych bohaterów stanowiło to wyzwanie stworzenia nowego świata, zadomowienia się w nim i zaakceptowania go.Pragnęli nowego życia pełnego radości, miłości i zrozumienia, bez...

Książka "Wciąż czekam" jest kontynuacją "Kochanie, chcę Ci powiedzieć". Uważam, że część druga jest nieco lepsza niż jedynka. Książki tej pani są porywające. Opowiadają historię ludzi, którzy przeżyli okropności wojny i ich bliskich.
Tego typu książki przyjemnie się czyta jeśli akurat macie ochotę na historię o miłości, ale nie tej słodkiej i przerysowanej.

Dyskusje

• Chcę w prezencie