W cieniu tajemnic

Anne Jacobs Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: W cieniu tajemnic (tom 1) literatura piękna
Die Tuchvilla
Prószyński i S-ka
Die Tuchvilla
W cieniu tajemnic (tom 1)
literatura piękna
Ewelina Twardoch

Czyta się całkiem przyjemnie i sprawnie - mimo, że książka jest pokaźnych rozmiarów udało mi się ją skończyć w trzy dni. Przyznam jednak, że w trakcie lektury autorka niczym mnie nie zaskoczyła. Jeśli ktoś ma już za sobą parę powieści w duchu "Downton Abbey" może mieć poczucie, że wszystko to już było. Ot, zwykłe banalne wydarzenia dnia codziennego z życia bogatych i ich...

Taka opowiastka - bez większego rozmachu i bez głębszych treści - niemniej jakaś tajemnica jest, więc dobrze się czyta. Miło spędzony czas.

Pomysł na fabułę dość intetesujący, ale jego potencjał nie został w pełni wykorzystany.
Zabrakło mi tu dramaturgii i intryg, które mogły dodać powieści odrobiny pikanterii.
Owszem, historia ciekawa i dość wciągająca, ale akcja niezbyt wartka, a jak już coś zaczyna się dziać to szybko się wyjaśnia. Myślę, że autorks mogła trochę zagmatwać te momenty, tak żeby zbudować...

"W cieniu tajemnic" to pierwsza części trylogii opisującej losy rodziny fabrykantów w Niemczech obejmująca czasy sprzed wybuchu I. wojny światowej do lat dwudziestych XX wieku.
Książkę chętnie przeczytają wielbiciele chociażby serialu "Downton Abbey": relacja służba-państwo, fabryka włókiennicza, obyczaje i zwyczaje, których już nie ma, klimaty przed pierwszą wojną światową...

Generalnie opinia pozytywna. Bardzo podoba mi się tło historyczne i pomysł na opisanie historii nieco od kuchni. Minus dla typowego happy endu :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze się to czyta...relacje rodzinne...tajemnice...pragnienia...a wszystko to w przededniu wojny...bardzo ciekawi mnie co wydarzy się dalej w rodzinie fabrykantów :)

Typowe romansidło z niespodziankami. Kopciuszek trafia na księcia. Czyta się dobrze ale długo.

Po tej książce spodziewałam się bardzo wiele, może nie do końca dostałam to czego oczekiwałam, ale rozczarowania też nie było. "W cieniu tajemnic" porównywana jest do serialu "Downton Abbey". Nie oglądałam, ale wiem, że serial cieszy się powodzeniem.
Książka "W cieniu tajemnic" jest wielowątkową sagą rodzinną. Tym razem mamy bogatą fabrykancką rodzinę z Niemiec,...

Historia rodziny Melzerów, z Augsburga to opowieść o bogatej rodzinie właścicieli fabryki, którzy wiodą spokojne i uporządkowane życie. Niczego o im nie brakuje, a wszystkie ich zachcianki spełnia zatrudniona w posiadłości służba.

Na pierwszy plan całej opowieści wysuwa się Marie, młoda pomoc kuchenna, która właśnie zaczyna pracę u Melzerów. Dziewczyna nie tylko chce...

Powieści z historycznym tłem to jeden z moich ulubionych gatunków. Szczególnie takie, w których tło historyczno-obyczajowe jest ważnym elementem powieści. Zabrałam to opasłe tomisko na wczasy i nie potrafiłam się od niego oderwać.
Jak na tak grubą książkę rozpiętość czasowa wydarzeń nie jest zbyt duża, bo tylko od jesieni 1913 do wiosny 1914. Sądziłam, że obejmie również...

Dyskusje

• 2018