2586 kroków

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-25
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-25
opowiadanie polskie

Opinię znajdziecie tutaj!

Zbiór opowiadań jest świetny, każdy znajdzie coś dla siebie!

Tę „serię” czytam od końca więc postanowiłam zatoczyć koło i wrócić do początku. Na tle tych pozostałych późniejszych mam wrażenie że Pilipiuk w tej książce dopiero się zaczyna rozkręcać. Nie żeby mu brakowało „dzikich” pomysłów, ale tu jest jakby takie trochę macanie. Opowiadań jest 14 i wszystkie są jak zwykle mocno odjechane, tego tutaj akurat nie brakuje. Mnie...

Standard u Pilipiuka - Świetne pomysły przy słabym warsztacie.
Przewaga lepszych opowiadań. Czyta się bardzo dobrze.

Świetnie opowiadania,nietuzinkowe,wciągające będę sięgać po inne książki pana Andrzeja.

Jak to często bywa ze zbiorami opowiadań są lepsze i gorsze. Tutaj przewaga tych lepszych. Faworytem dla mnie jest alternatywna historia przebiegu II wojny światowej.

Nadrabiając zaległości zacząłem czytać światy pilipiuka. Wędrowycz bardzo mi przypadł do gustu więc byłem ciekaw jak to będzie z bardziej poważniejszym tytułem. 2586 kroków to zbiór opowiadań, jest tu trochę grozy trochę humoru. Styl typowo Pilipiukowy czyli książka "czytała się sama". Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie tytułowe i "Wieczorne Dzwony" oba z...

Opowiadana ciekawe. Podziwiam pomysłowość Pana Andrzeja. Czyta się naprawdę świetnie. Szczerze polecam !

Szkoda, że językowo Pilipiuk nie jest tak ciekawy jak jego opowieści i fabuły. Naprawdę potrafi wykreować specyficzny klimat, ale sposób opowiadania o świecie, bohaterach i tym co się dzieje jest bardzo prosty i nudny, a szkoda bo każde opowiadanie z tego zbioru ma ogromny potencjał.

Pilipiuk ma ogromne umiejętności w kreowaniu fabuły i różnych, alternatywnych rzeczywistości. W tej pozycji jedne opowiadania były lepsze, drugie gorsze, ale żadne nie zeszło poniżej solidnego poziomu, który czyta się z przyjemnością :)

Opowiadania Mistrza polskiej fantastyki.

Dyskusje

6 627