2586 kroków

Okładka książki 2586 kroków
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Światy Pilipiuka (tom 1)
Fabryka Słów
2013-10-25
2005-04-01
opowiadanie polskie

Czego można chcieć od zbioru opowiadań? Jeżeli są dobre i wciągające to tego, żeby były dłuższe. Jeżeli są złe, to żeby ich nie było. Tu złego opowiadania nie były. Znalazłem jedno, które w mojej opini było średnie (Wiedźma) ale na szczęści było krótkie. A cała reszta mogłaby się przerodzic w pełne książki lub mawet cykle. Szczególnie ostatnie o Czarnobylu. Naprawdę...

Bardzo zróżnicowane opowiadania, ale jako odskocznia od bardziej rozbudowanych tytułów, idealna <3

Wymagające i dla uważnego czytelnika.

Jednak prawdą jest, że czym skorupka za młodu nasiąknie, z tym na starość idzie się do terapeuty. W książkach Pilipiuka zaczytywałem się jako dzieciak, potem w erze "literackich poszukiwań" traktowałem je jako literacki obciach, teraz odkrywam je na nowo.

2586 kroków to czysta, bezpretensjonalna, radość z poznawania opowieści- słuchałem w świetnej interpretacji Filipa...

Kilka opowiadań fajnych , natomiast w niektórych nie mogłem odnaleźć się .
Były zagmatwane , zbyt ciężkie.

Po pierwszej książce Pilipiuka, którą przeczytałem - "Wieszać każdy może", powiedziałem sobie że nigdy więcej nie sięgnę po tego autora.
Pani bibliotekarka zarekomendowała mi inną serię książek tego autora i na tą chwilę uważam, że był to strzał w 10.
Na pewno będę chciał przeczytać kolejne pozycje z tej serii, natomiast Wędrowycza odpuszczam sobie całkowicie.

Pierwsze zetkniecie z proza Pilipiuka. Opowiadania z dr Skorzewskim najlepsze

Pamiętam spotkanie z Panem Andrzejem w ramach Dni Fantastyki w 2012 roku. Wianuszek czytelników otaczających pisarza na schodach zamkowych w Leśnicy. Każdy z naręczem książek, w tym niedawno wznowionym zbiorem „2586 kroków”. Dla każdego znalazł czas na wpisanie dedykacji, po czym słysząc, że rozpoczyna się panel poświęcony zagadnieniu „Jak napisać dobrą książkę...

Przyjemne opowiadania spod pióra Grafomana :)
Czytało się miło, w szczególności zapadają w pamięć opowiadania o doktoru Skórzewskim, bardzo mi się podobały.
Reszta również trzymała poziom, oczywiście jak z opowiadaniami - są gorsze i lepsze, niemniej doceniam kunszt i estetykę, oraz wyczerpujące opisy z techniczną dokładnością.
Cóż, chyba pora zacząć liczyć kroki!

Ciekawy zbiór opowiadań. Sporo fajnych, kilka takich które są bo są. W mojej opinii najlepsze to "Vlana", te z doktorem Skórzewskim i bardzo krótkie w formie donosów/listów do władz. Czyta się szybko, bardzo przyjemnie.

6 929
    1 724