2586 kroków

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-25
2005-04-01
Fabryka Słów
opowiadanie polskie
Światy Pilipiuka (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-25
opowiadanie polskie

Jedne opowiadania podobają mi się bardzo, inne trochę mniej. Zdecydowanie wolę te, których akcja dzieje się w raczej współczesnych czasach. Podoba mi się styl autora, jego humor i to jak potrafi mnie zainteresować wątkami historycznymi, o których nie wiem zbyt wiele. Muszę uważać, żeby nie pomylić niektórych faktów z jego wymysłami. :)

Przyjemny i bardzo szybko czytany zbiór opowiadań.

Są w niej opowiadania i dobre, i trochę gorsze, warta uwagi.

Polecam wszystkim bardzo gorąco ten zbiór opowiadań jednego z najbardziej cenionych polskich pisarzy fantasy szczególnie dlatego, że to co w nim znajdziemy to nie jest typowy Pilipiuk. Co prawda mam za sobą przeczytany niedawno cykl "Oko jelenia" i czasami wyczuwałem styl autora, jedna większość opowiadań ma w sobie sporą dawkę świeżości.

Na duży plus trzeba zaliczyć...

Książka sprzed czasów, kiedy Pilipiuk tłukł wszystko spod jednej sztancy. Warto.

Opowiadania pierwszy sort. Dające do myślenia, czasem wbijające w fotel. Stanowczo warto sięgnąć po tę pozycję.

Zastanawiałem się czy dać mocne 7 czy 8 "na zachętę" choć wiem, że Pilipiuka zachęcać nie trzeba ;)
Dałem 8 mimo, że nie każde z opowiadań przypadło mi do gustu, jednak pomysły i potencjał każdego z nich na rozwinięcie jest tak duży, że koniec końców uznałem, że 8 się należy.
Bardzo dobre opowiadania o zarazie, wampirach i tunelach metra zasługują na osobne książki, które...

W większości bardzo dobre opowiadania, szczególnie tytułowe. Ale też kilka ciut słabszych.

Książka po prostu dobra. Były lepsze i gorsze opowiadania, które różnie się czytało. Jedno całkiem pominęłam, bo mnie nie porwało.

Podziemia Moskwy z tajną bazą kosmitów, czarnobylska Strefa, równoległy świat zamieszkany przez wampiry mające w naszym świecie agentów-wilkołaków, historia alternatywna, Rasputin, podróże w czasie - to moje ulubione motywy opowiadań z tego tomu. Były też oczywiście tematy, które nie przypadły mi do gustu (epidemie i zarazy oraz inkwizycja), ale ogólnie wrażenie z mojego...

Dyskusje

6 457