Kup teraz - 11 ofert w cenie od 6.99 zł do 38.06 zł

Mój przyjaciel Kaligula

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: Bestsellery polskiej fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
2019-09-13
2006-07-13
Fabryka Słów
historie opowieści
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-09-13
Bestsellery polskiej fantastyki
historie opowieści

Misz-masz opowiadań, wiele publikowanych wcześniej. Przerost formy nad treścią, przy czym sama forma pozostawia wiele do życzenia.
Moim zdaniem jedna z najgorszych pozycji autora, porównywalna jedynie z rosyjskimi przygodami Inkwizytora.
Podsumowując - chciałbym zapomnieć, że przeczytałem...

Poziom opowiadań jest różny, pierwsze strasznie mnie zmęczyły i nie mogłem ich przez kilka dni "doczytać". Nie przypadły mi do gustu, ale dobrze, że nie odłożyłem książki, bo kolejne opowiadania podobały mi się i zapadły w pamięć.

Jak to w zbiorach opowiadań bywa mamy różny poziom, jedne opowiadania bardziej przypadają do gustu a inne mniej. Tutaj też mamy taką sytuację. Jednak każde z opowiadań ma swój urok i dostrzegam w nich wiele pozytywów. Jest to bardzo ciekawa i różnorodna zbieranina ciekawych opowieści. Zdecydowanie polecam!

Od czasów cesarza Kaliguli przez kilkanaście alternatywnych rzeczywistości czasów nam bliskich aż do przyszłości. Spotkamy seksowne wampiry czy zombie, Jezusa kierującego TIRem, wejdziemy do piekła. Polska, Ameryka, odległa galaktyka, czas, przestrzeń nie będzie dla nas żadnych granic.
Autor zabiera nas na piętnaście niewątpliwie niezwykłych wycieczek jakie stanowią zbiór...

nie czytałem: nie spodobał się początek, odpuściłem

update: przemęczyłem pierwszą opowieść, później poszło coraz lepiej :) polecam :)

Każdy znajdzie coś dla siebie. Opowiadania różnorodne pod względem czasu i miejsca akcji. Jak zwykle u Autora nic nie jest oczywiste i jednoznaczne. Polecam.

Kolejna bardzo dobra książka pana Piekary. Nie wiem czy napisał choć jedną złą.

Same opowiadania ok, ale spora część była wydana wcześniej w zbiorze "Świat jest pełen chętnych suk"

Raptem chwilę temu Fabryka Słów wydała ponownie zbiór opowiadań “Mój przyjaciel Kaligula” autorstwa Jacka Piekary. Książka zawiera piętnaście opowiadań, podzielonych na cztery grupy tematyczne - mamy tu “Żarna historii”, gdzie spotkamy Kaligulę, zobaczymy alternatywną historię Polski i zanurzymy się w świat urban fantasy w polskich realiach. Następnie czeka nas “Piekło,...

Świetny zbiór opowiadań,jednego z moich ulubionych polskich pisarzy współczesnych. Piekara to postac wyrazista,nietuzinkowa i takie też są jego książki.Polecam bez żadnych uprzedzeń.

Dyskusje

2 543