Wymiary śmierci

Okładka książki Wymiary śmierci
praca zbiorowa Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Przygody Ciała filozofia, etyka
filozofia, etyka
Przygody Ciała
słowo/obraz terytoria
2003-01-01
2003-01-01
Stanisław Rosiek
filozofia śmierć mitolgia religia

więcej Więcej

Jeżeli byli lub żyją jacyś interesujący nowocześni Francuzi to autorzy tych esejów do nich nie należą.

Książka ogólnie bardzo dobra. Poruszająca tematykę śmierci na przestrzeni dziejów w różnych kontekstach kulturowych. Niektóre artykuły wionęły nudą i przegadaniem, inne pachniały wodolejstwem, natomiast spora część była bardzo ciekawa, pouczająca i interesująca. Każdy miłośnik tematyki eschatologicznej znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Wymiary śmierci to antologia, w której przeczytać możemy dwadzieścia esejów znanych myślicieli francuskich. Niektóre teksty bardzo wciągające, a przez inne ciężko przebrnąć nie interesując się tematem. Znajdujemy tutaj opracowania takich osób, jak Louis-Vincent Thomas, Michael Vovelle, Philippe Aries czy Julia Kristeva. Dzięki książce dowiadujemy się jak dawniej postrzegano...

Przyznam, że nie przeczytałam od deski do deski, bo dwadzieścia obszernych, rozbebeszających śmierć na atomy esejów to nawet dla zapalonej tanatolożki za wiele. ;)

Dzieło do wielokrotnych powrotów w razie potrzeby (albo - lepiej - bez).

Obszerne fragmenty dające pojęcie o poziomie prac wykorzystałam w eseju nt. poezji Jolanty Zarębskiej - zapraszam:...

Niektóre teksty trochę nudnawe, inne wciągające, lecz ogólnie książka dobra. Dużo czasu zabrało mi przeczytanie, ale myślę, że było warto.

• Thanatos
  • Kulturoznawstwo
  • Filozofia
  • SERIA - przygody ciała
  • Terytoria
  • Antropologia

Dodaj cytat z książki Wymiary śmierci