Wina Gwen Frost

Jennifer Estep Wydawnictwo: Dreams Cykl: Akademia Mitu (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Crimson Frost
Akademia Mitu (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Rojkowska
obrona Loki

Mega książka. Love it!!!!!!

Ten moment, gdy jesteś traktowana jak żniwiarka chaosu, chociaż sama jesteś wybranką Nike..
Gwen, niesłusznie osądzona staje się obiektem nienawiści pośród uczniów w akademii mitu. Dziewczyna nadal nie może uwierzyć, że spokojna Vivian okazała się zupełnie kimś innym. Dodatkowo musi dowieść, że sama jest niewinna.
Niestety nie przewiduje nadciągających kłopotów.
W książce...

Najlepsza jak do tej pory z całej serii Gwen.

Ta część wyjątkowo mnie denerwowała. Bohaterka była niezdecydowana i tępa. Z jej możliwościami wymyśliłam miliony sposobów, aby poradzić sobie w danej sytuacji, a ona nie robiła NIC! Tylko siedziała i rozpaczała. Żenada. Jednak pomijając ten fakt było całkiem przyjemnie podczas przeżywania jej historii. Uważam, że książkę warto przeczytać jeśli już się czytało pozostałe z...

1.Pierwszy raz nie miałem wrażenia, że znam zakończenie. Nieprzewidywalność tej części cyklu to jej wielki plus.
2.Autorka nie przypominała ciągle wydarzeń z poprzednich części- co też jest wielkim plusem bo nie zanudzałem się faktami z poprzednich książek.
Te dwie rzeczy czynią tą książkę lepszą od poprzedniczek.

Przed moimi oczyma mignęła twarz – najpotworniejsza, jaką kiedykolwiek ujrzałam. Mimo że ze wszystkich sił starałam się zapomnieć o tym, co się stało, widziałam go wszędzie. To był Loki – bóg złoczyńca, którego uwolniłam wbrew własnej woli. Powinnam była zgadnąć, że moja pierwsza prawdziwa randka z Loganem Quinnem zakończy się kompletną porażką. Gdybyśmy wpadli w zasadzkę...

Bardzo lubię serię Gwen Frost, jednakże w porównaniu do poprzednich części ta okazała się kompletnym fiaskiem. Logan stracił swój wojowniczy charkter, do tego stał się bardzo ugrzecznioną wersją siebie. Gwen cały czas wpada w tarapaty... Ja rozumiem, że to na potrzeby książki ale znowu bez przesady.
Mam nadzieję, że następna częś będzie lepsza, a jeżeli nie to chyba znak,...

Oprócz tego, że główna bohaterka czasem mnie irytowała, to powieść jest zaskakująca i dobrze się ją czyta.

Na półkach: , , , , , ,

W moim odczuciu, książka ta jest jedną z lepszych z tej serii. Autorka zaprzestała aż takiego nadmiernego powtarzania faktów z pozostałych części, a skupiła się na akcji co wpływa na plus tej książki. Cieszę się też z faktu, że wreszcie między Gwen, a Loganem zaczęło dziać się więcej, ich związek pociągnął za sobą to, że chętniej chciałam czytać o ich losach. Ale jak...

Podczas czytania tej książki albo nie mogłam się od niej oderwać albo miałam ochotę wyrzucić ją za okno. Momentami irytująca a za razem niezwykle uzależniająca. Nie wiem czy sięgnęłabym po kolejną część, ale lubię Wiktora, więc chyba zmuszę się ją przeczytać.

Dyskusje

• 2014