Krwawy szlak

Okładka książki Krwawy szlak Moira Young
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Krwawy szlak
Moira Young Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki czerwonej pustyni (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki czerwonej pustyni (tom 1)
Blood Red Road
Egmont Polska
2014-04-02
2014-04-02
2012-01-04
Anna Klingofer
Inne

Wyprawa przez Czerwoną Pustynię

Dawno nie czytałam książki, której początek był taką męką - ale po pierwszych 100 stronach akcją nabiera rozpędu ;)
Atutami książki są na pewno życiowa i silna bohaterka, jej charyzmatyczny obiekt westchnień (Jack <3),dobra fabuła, pustynny klimat, umiejętność autorki do zaskoczenia czytelnika (raz czy dwa),poświęcenia i wzruszające momenty.
Z wad: miałam czasami poczucie, że wiele rzeczy jest naciągniętych i dzieje się nie wiadomo jak i dlaczego, bardzo nudny początek, brak pogłębienia niektórych wątków i wkurzająca młodsza siostra (co ta mała robiła to tylko sprowadzała kłopoty).
Ogólnie jak zobaczycie tę serię na przecenie to polecam, ale nie jest to coś zwalającego z nóg co odmieni Wasze życie. 7/10

Z wad: miałam czasami...

Do sprawdzenia Krwawego Szlaku zachęciły mnie tutejsze różnorodne opinie i te dobre, i te złe. Postanowiłam, że muszę sprawdzić sama. Nie żałuję, zdecydowanie jestem po stronie tych którym książka się podobała, chociaż rozumiem z czego wynikają te niepochlebne zdania. Krwawy Szlak mimo swojej nazwy jest raczej dla osób, które niekoniecznie lubią krwawe historie. Tutejsze walki były przedstawione w mało obrazowy sposób, raczej nie wiele krwi, ale moim zdaniem treść książki sama w sobie była ciekawa, a bohaterów dało się polubić. Jest to coś w stylu "Niezgodnej" i "Igrzysk Śmierci". Mi się podobało, chętnie sięgnę po kolejne części.

Ta książka nie jest zachwycająca, ale nie jest też całkowicie nudna. Jest po prostu przeciętna. Czyta się ją całkiem przyjemnie, choć nie ma tu jakiś niezwykłych zwrotów akcji. No właśnie akcja, niby ciągle się ona toczy, ale tak naprawdę ja jej nie odczułam. Mamy tu też kilku bohaterów, którzy mają w sobie potencjał i mam nadzieje, że ich kreacja zostanie rozwinięta w następnych tomach. Jednak główna bohaterka nie przypadła mi do gustu. Co prawda Saba dość dobrze radzi sobie w życiu, ale jest troszeczkę denerwująca. Nie ma w sobie nic szczególnego. Jedną z postaci, które mnie bardziej zainteresowały, jest DeMalo, czyli tajemniczy przewódca pewnej organizacji (mam nadzieje, że mogę tak to nazwać). Drugą natomiast jest Jack, który, można powiedzieć, że ma wiele ciekawych sekretów.
Sądziłam, że ta pozycja bardziej mi się spodoba, a na razie jestem rozczarowana.

Po przeczytaniu ksiazki,dochodze do wniosku,ze to po prostu zmarnowany potencjal.
Zapowiadala sie ciekawie,ale okazala sie nudna i naiwna mlodziezowka.
Do tego denerwujaca glowna bohaterka,widzaca tylko czubek wlasnego nosa ,czesto tez zachowujaca sie nieracjonalnie,a ten jej upor jest wrecz przerysowny.
Autorka niby opisywala ,co sie dzialo,ale nie pobudzalo to mojej wyobrazni,opisy byly po prostu slabe.

Zapowiadala sie ciekawie,ale okazala sie nudna i naiwna mlodziezowka.
Autorka niby opisywala ,co sie dzialo,ale nie pobudzalo to mojej...

Za stary już jestem na takie książki.

Za stary już jestem na takie książki.

Książka zainteresowała mnie kilka lat temu. W momencie publikacji na rynku polskim była reklamowana, wtedy przeczytałem opis, zainteresował mnie. Dodałem ją na półkę "Chcę przeczytać".
Książkę przesłuchałem w wersji niemieckiej.
Mamy tutaj do czynienia z dystopią. Trudno powiedzieć gdzie toczy się akcja. Wydaje się, że jest to albo na ziemii na jakimś pustynnym kontynencie, albo po prostu na planecie pustyni.
Główni bohaterowie to rodzeństwo bliźniaków. Brat zostaje porwany w tajemniczych okolicznościach kiedy ma osiemnaście lat. Siostra postanawia ruszać w poszukiwaniu za porwanym bratem. Przy okazji poszukiwań ma miejsce wiele ciekawych przygód. Spotykają tajemniczego króla na wzór francuskiego Ludwika XVI. Saba, siostra poszukująca swojego brata zostaje w pewnym momencie uwięziona i staje się kimś na wzór gladiatora. Rodzeństwo bliźniaków ma jeszcze młodszą siostrę. Ona też bierze udział w poszukiwaniach.
To jest po prostu książka przygodowa. Dochodzi do zwrotów akcji. Główni bohaterowie znajdują się w tarapatach. Wychodzą z nich. Ponieważ to pierwsza część trylogii to koniec książki pozostaje otwarty i zachęca do sięgnięcia po drugi tom trylogii.

Książkę przesłuchałem w wersji niemieckiej.

Wciągająca przygoda w postapokaliptycznym świecie, tej książki się nie czyta, ją się pochłania

O a to jest dopiero ciekawa pozycja. Dosyć stara bo z okoli 2011 roku. Przetłumaczona na polski i mam wrażenie, że miała słaby marketing. Jak dla mnie jest bardzo słabszą wersją Wojny Lotosowej Kristoffa (tzn. podobny motyw tu mamy),ale nie oznacza tego, że jest bardzo słaba. Raczej powiedziałabym, że pomijając zachowanie głównej bohaterki to się nieźle broni. No jest tu dosyć mocny wątek romantyczny, taki z 2011 i wyczuwam jakiś trójkąt, choć nie jestem pewna - to są moje osobiste przypuszczenia. Jest też kilka takich elementów, z którymi się nie spotkała, więc duży plusik. I jest jedna bohaterka, która mnie doprowadza do szewskiej pasji - zabić i zapomnieć.
Generalnie jest nieźle i już moje łapki zawędrowały po kolejne tomu, więc chyba nie może być najgorzej.

Ps. Wydaje mi się, że to jest połączenie wszystkiego co w ostatnich latach w fantastyce młodzieżowej było wątkami głównymi. Ja tam polecam. Może nie będzie ukochana i najlepsza ze wszystkich, ale przynajmniej miła i całkiem dobra jak na tamte lata.

Wciągająca historia, barwne postacie i miejsca, świetne dialogi - czego chcieć więcej? Świetne fantasy, bardzo polecam.

Napewno będę kontynuował tą serię. Akcja jest dynamiczna, są zwroty akcji których się niespodzwałam. Występuje wątek romantyczny ale o dziwo bardzo mi się podobał

• 2015

Video