Dziewięć żyć Chloe King. Uprowadzona

Patronat LC
Liz Braswell Wydawnictwo: Filia Cykl: Dziewięć żyć Chloe King (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The nine lives of Chloe King. The Stolen
Data 1. wydania:
2010-05-11
Grażyna Smosna
Filia
Chloe King
The nine lives of Chloe King. The Stolen
Dziewięć żyć Chloe King (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Grażyna Smosna
Chloe King

Muszę przyznać, że jest delikatnie lepsza niż "Upadła", ale tylko delikatnie.

Ogólnie rzecz biorąc przez ponad pół książki nic się nie dzieje, a jedyna sytuacja kiedy coś się kręci to wtedy, gdy Chloe rozmawia z nową znajomą - Kim lub gdy akcja jest prowadzona z perspektywy Briana, czy przyjaciół Chloe - Amy i Paula.

Bardzo mi się podobała.

Czy jest coś przyjemniejszego niż opalanie się na plaży w Międzyzdrojach? Ależ tak. Opalanie się czytając drugi tom o odważnej nastoletniej i odrobinę zbuntowanej pannie Chloe King. W tym tomie akcja i intryga przewijała się przez niemal całą książkę. Chloe zaczęła myśleć dojrzalej. Dostrzega się jej wewnętrzną przemianę i obudzenie instynktu przywódczego. Ostatnie strony...

Chloe King zostaje uprowadzona do domu, w którym żyją osoby, takie jak ona - z kocimi zdolnościami. Okazuje się, że należy do starożytnej wojowniczej rasy Mai, a jej opiekun, Sergiej, chroni ją przed Bractwem Dziesiątego Ostrza. Chloe, mimo, że poznaje wiele nowych osób, które chcą jej pomóc poznać siebie, bardzo tęskni za mamą i przyjaciółmi. Gdy w końcu odkryje, że jej...

Za dużo siedzenia w jednym miejscu.
W pewnych momentach miałam wrażenie, ze Chloe stała się totalnie niesamodzielna i bezmyślna. A ostateczna scena walki trochę mnie zażenowała. Gorsza od poprzedniego tomu.

Dopiero jak przeczytałam książkę dowiedziałam się że na jej podstawie nakręcono serial. Podobny taki sławny a w życiu o nim nie słyszałam. Ale książka bardzo fajna. Bardzo mi się podobała. Główna bohaterka może zbyt trochę ekstrawagancka ale jest ok. Miło się czyta. Polecam. :)

Gdzie u diabła podziewał się Siergiej, kiedy Scott Shannon odrzucił moje zaproszenie na szkolny bal i na moich oczach umówił się z Liz Braswell?

Książka jest fajna chociaż niestety nie tak wciągająca jak serial :( Brakuje mi paru wątków i niestety bohaterowie są bardzo różni od swoich serialowych odpowiedników.

Mimo, że ta książka, szczególnie główna bohaterka, w niektórych momentach mnie denerwowała, to jednak książka mnie wciągnęła. Szybko się ją czyta, ale to pewnie zasługa dużej czcionki i wartkiej akcji. Nie jest to arcydzieło i trzeba się z tym liczyć. To typowa młodzieżówka, która ma za zadanie zapewnić rozrywkę. Niektórym może się nie podobać styl pisania autorki, ale styl...

Drugi tom przygód Chloe. Zawiera on więcej akcji. Więcej walk. Przeplata się tam również wątek miłosny. Osobiście wolę drugi tom, który skupia się bardziej na tym kim są osoby z tego środowiska, a nie na typowym życiu nastolatki. Czekam aż będę trzymać w swoich rękach trzeci tom. Książka dla mnie opowiada bardzo dobrą historię. Polecam

Dyskusje

1 079