Dziewięć żyć Chloe King. Upadła

Okładka książki Dziewięć żyć Chloe King. Upadła Liz Braswell Patronat LC
Okładka książki Dziewięć żyć Chloe King. Upadła
Liz Braswell Wydawnictwo: Filia Cykl: Dziewięć żyć Chloe King (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dziewięć żyć Chloe King (tom 1)
The nine lives of Chloe King. The Fallen

Kocie życie

Link do recenzji

2495 412 41

01/22/96

Książka ta jest moim zdaniem bardzo przemyślana i dokładnie napisana; okładka przepiękna. Zaczęłam ją czytać wczoraj i w ten sam dzień ją, skończyłam co sugeruje, że książkę się szybko czyta. Dziś jeszcze sięgnę po drugi tom, gdyż odrazu kupiłam całą trylogię.

Wspominam dobrze, przyjemnie się to czytało, ale to raczej nie jest książka, do której zamierzam wrócić.

Na półkach: , , , ,

Książka jest lekka i szybko się ją czyta. Ma bardzo fajną główną bohaterkę, co nie zawsze się spotyka w młodzieżówkach. Nie jest to pozycja ambitna, ale miło się ją czytało :)

Muszę przyznać, że ta książka to dla mnie prawdziwe antidotum na książkowego kaca!
Lekka, zabawna i wciągająca. Niewymagająca wielkiego skupienia, zwyczajnie przyjemna. Z każdą kolejną stroną, moja sympatia do głównej bohaterki była coraz większa, a ciekawość rosła z każdym następnym rozdziałem. Teraz odczuwam duży niedosyt i naprawdę mam ochotę sięgnąć po 2 i 3 tom....

Wskutek nudów postanowiłam przejrzeć całą moją biblioteczkę, wyłapać pojedyncze książki z serii i je pouzupełniać. W ten sposób nie tylko skompletowałam trylogię "Dziewięć żyć Chloe King", ale również narobiłam sobie na nią smaczku. Zaczęłam od, oczywiście, części pierwszej, od "Upadłej".

Zapewne większość z Was serię kojarzy (książki są dość stare, powstał również...

Gdy po przeczytaniu tej książki weszłam na opinie to zobaczyłam, że większość opisuje tą książke jako słabą, albo średnią. No wibitna to ona nie jest, ale mnie się spodobała. Nie nudziła mnie i szybko się ją czytało. Trochę śmieszy mnie fakt istnienia w niej ludzi-kotów, ale dobra. Tego nie komentuję. Główna bohaterka zachowuje się trochę jak dziwka. Nie to, że mi to...

Opis obiecywał coś innego niż faktyczna treść

Bardzo niedojrzała bohaterka, w końcu ma tylko 16 lat, jednak akcja nie bardzo się rozwija, a gdy już się coś dzieje to wątki w większości i tak wydają się dość nudne. Nie przypadła do moich gustów, pewnie stąd takie rozczarowanie.

Książka trafiła do mnie przypadkiem. Choć sama zawsze powtarzam, że nie ma czegoś takiego jak przypadek jest tylko przeznaczenie. Nie mam z kim gada o książkach, więc dziś w szkole starałam się opowiedzieć mojej koleżance, którą czyta tylko fanfiki na wattpadzie treść trylogii czasu. Nie wiem czy mi się to udało, czy też nie za bardzo, bo fabuła jest dosyć skomplikowana....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2 343