Drogi głodu

Okładka książki Drogi głodu Jorge Amado
Okładka książki Drogi głodu
Jorge Amado Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
341 str. 5 godz. 41 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Seara vermelha
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1950-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1950-01-01
Liczba stron:
341
Czas czytania
5 godz. 41 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Małgorzata Hołyńska, Eugeniusz Gruda
Tagi:
Meksyk Ameryka
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
327
55

Na półkach: , , , ,

"Działo się to w sertonie, gdzie głód rodzi bandytów i świętych."

Książka została wydana w Polsce w 1951r. przez wydawnictwo "Czytelnik" jako 17. pozycja z serii "Biblioteka Głosu Robotniczego".

Cytat i okoliczności tegoż wydania zapowiadają trafnie jego temat.
W powieści opisane zostały losy rodziny, która pracowała pierwotnie na fazendzie. Ukazana zostaje jej rozpad, tułaczka, destrukcja, a wszystko to wynika z sytuacji ekonomiczno-społeczno-politycznej ówczesnej Brazylii.
Opowieść obfituje w obrazy wyzysku biedoty, nadużyć bogaczy i polityków, wulgarności, agresji i bezwzględności bandytów i policji, zepsuciu, ale też pewnego rodzaju pokutnej duchowości.

Lektura ciężka i jednostanowiskowa. Pozwala jednak odkryć i zrozumieć mniej znaną część Brazylii i życia jej mieszkańców.

"Działo się to w sertonie, gdzie głód rodzi bandytów i świętych."

Książka została wydana w Polsce w 1951r. przez wydawnictwo "Czytelnik" jako 17. pozycja z serii "Biblioteka Głosu Robotniczego".

Cytat i okoliczności tegoż wydania zapowiadają trafnie jego temat.
W powieści opisane zostały losy rodziny, która pracowała pierwotnie na fazendzie. Ukazana zostaje jej rozpad,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
233
169

Na półkach:

Dzierżawcy i robotnicy rolni wypędzeni z fazend (wielkie posiadłości ziemskie) przez właścicieli zmierzają w kierunku Sao Paulo w poszukiwaniu lepszego życia. Po drodze czeka ich walka o przeżycie. Głód i choroby dziesiątkują biedotę, która niemalże co roku przemierza ten szlak. Ich wędrówka stała się już normą w rzeczywistości brazylijskiego kapitalizmu lat międzywojennych. Bogaci żyją w luksusie, a biedni walczą o przetrwanie. Tak ma być, bo przecież kapitalizm jest jedynie słusznym ustrojem, a ci, którzy dążą do jego zniesienia - komuniści - to zbrodniarze, których trzeba powywieszać, wystrzelać, zagazować, spalić.
Drogi głodu niosą cierpienie i śmierć, ale także rodzą gniew i bunt. Powoli rodzi się i dojrzewa ruch, który rozwali świat niesprawiedliwości. Widmo komunizmu zaczyna krążyć po Brazylii.

Dzierżawcy i robotnicy rolni wypędzeni z fazend (wielkie posiadłości ziemskie) przez właścicieli zmierzają w kierunku Sao Paulo w poszukiwaniu lepszego życia. Po drodze czeka ich walka o przeżycie. Głód i choroby dziesiątkują biedotę, która niemalże co roku przemierza ten szlak. Ich wędrówka stała się już normą w rzeczywistości brazylijskiego kapitalizmu lat...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12
  • Chcę przeczytać
    12
  • Posiadam
    4
  • Brazylia
    2
  • W domu - nie przeczytane
    1
  • Rok 2019
    1
  • Portugalskojęzyczne
    1
  • Iberoameryka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Drogi głodu


Podobne książki

Przeczytaj także